بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

شهروندی دیجیتال: اینترنت، جامعه و مشارکت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7639110003022
33,000 31,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شهروندی دیجیتال» عبارت است از: توانایی مشارکت در جامعه آنلاین. با این حال، آیا به معنای آن است که مفهوم شهروندی، مستلزم استفاده از تکنولوژی است؟ نیم قرنِ پیش، جامعه شناس بریتانیایی تی اچ مارشال شهروندی را این گونه تعریف کرد: «برخوردار بودن تمام اعضای یک جامعه سیاسی از برخی حقوق مشخص مدنی، سیاسی، اجتماعی، از جمله «حق برخورداری از تمام یا بخشی از میراث اجتماعی و همچنین برخورداری از شرایط زندگی یک انسان متمدن با توجه به معیارهای حاکم بر جامعه».
استدلال ما این است که امروزه فناوری اطلاعات توانسته است در زندگی متمدن و معیارهای متداول جامعه ایالات متحده آمریکا جایگاه مطمئنی کسب کند. به همین شکل، آموزش و پرورش، باعث ترویج مردم سالاری و افزایش رشد اقتصادی شده است. اینترنت از این ظرفیت بالقوه برخوردار است که به طور کلی برای جامعه مفید باشد و عضویت و مشارکت افراد درون جامعه را تسهیل کند. ما معتقدیم که شهروندی دیجیتال می تواند آنچه در جاهای دیگر به نام «شمول اجتماعی» خوانده می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط