بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مدیریت ریسک اعتباری در بحران مالی و پس از آن: رویکرد های جدید به ارزش در معرض خطر و پارادایم های دیگر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7648610003022
21,000 19,950 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب به توضیح معماری اقتصادی مفروض مدل­های ریاضی پرداخته‌ است، که مفاهیم را قابل فهم برای بانکداران و متخصصان مالی و همچنین دانشجویان نماید.

بخش اول کتاب (فصول 1-3) حباب‌ها و بحران‌ها را جهت فهم بحران مالی جهانی 2007-2009 توضیح می‌دهد. بخش دوم به ارائه چندین مدل کمی که در تخمین احتمال نکول (PD) کاربرد دارد می‌پردازد. دو رویکرد عمده مدل‌سازی یعنی مدل­های با ساختار تئوری اختیار (فصل 4) و مدل­های شکل تقلیل یافته (فصل 5) می‌باشند. رویکرد براساس تئوری اختیار، نکول را براساس ساختار مرتبط با ارزش بازاری دارایی‌های شرکت در مقایسه با بدهی‌های شرکت توضیح می‌دهد. رویکرد شکل تقلیل یافته به‌صورت آماری قیمت­های بدهی ریسکی مشاهده شده را به صرف ریسک اعتباری تجزیه می‌کند. در فصل 6، مدل مذکور در فصول قبل و چند مدل سنتی دیگر را برای ارزیابی دقت آنها در پیش‌بینی مقایسه شده است. تخمین احتمال مورد انتظار نکول تنها یکی از پارامترها برای محاسبه در معرض ریسک اعتباری است. در فصل 7، رویکردهای به‌کار رفته برای تخمین یکی دیگر از پارامترهای حساس را توضیح داده‌ایم. در فصل 8 این کتاب آمده است که چگونه ریسک اعتباری پرتفو محاسبه می‌شود. در سه فصل باقیمانده، این پارامترها را جهت به‌کارگیری آنها در ارزیابی ریسک اعتباری با یکدیگر ترکیب شده است. مدل­های ارزش در معرض خطر (VAR) در فصل 9 توضیح داده شده است. آزمون تنش در فصل 10 توضیح داده شده است و فصل 11 مدل‌های بازده تعدیل شده براساس ریسک به سرمایه (RAROC) را توضیح می‌دهد. آخرین بخش به روش ­های انتقال ریسک می‌پردازد. در فصل 12 تاخت نکول اعتباری (CDS) و اوراق با پشتوانه دارایی (ABS) توضیح و تجزیه تحلیل شده است. فصل 13 به مقررات مرتبط با اعتبار می‌پردازد که بر الزامات بازل II و اصلاحات پیشنهاد شده آن متمرکز است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط