بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. صهیونیسم و استکبار بین المللی (12)
  4. استراتژی پیرامونی اسرائیل: اسرار عملیات مشترک موساد، ساواک ، سرویس های اطلاعاتی ترکیه و اتیوپی در خاورمیانه و آفریقا
  • استراتژی پیرامونی اسرائیل: اسرار عملیات مشترک موساد، ساواک ، سرویس های اطلاعاتی ترکیه و اتیوپی در خاورمیانه و آفریقا

استراتژی پیرامونی اسرائیل: اسرار عملیات مشترک موساد، ساواک ، سرویس های اطلاعاتی ترکیه و اتیوپی در خاورمیانه و آفریقا

ناشر : موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی

مترجم : محمدتقی تقی پور

سال نشر : 1384

تعداد صفحات : 634

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7656110003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب حاضر، دستاورد کوششی مستمر در بازبینی و بازخوانی اسرار تکاپوی اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل در بسیاری از کشورهای حوزه مدیترانه، منطقه خاورمیانه و به بیانی درست تر و جامع تر، قاره آسیا و آفریقاست.


مباحث مختلف این کتاب، مستند به ده ها منبع یهودی ـ اسرائیلی و غربی است؛ به گونه ای که گزارش ها، اطلاعات و اعترافات سرجاسوسان صهیونیست و کهنه کاران عرصه های اطلاعاتی و سیاسی غرب با محتوای آن پیوند خورده است. مع الوصف، اعتبار و ارزش داده ها متکی به اسناد و مدارک طبقه بندی شده سازمان اطلاعات و امنیت کشور در دوران سلطنت پهلوی، با نام مخفف و مشهور ساواک است، که اساساً این اثر، حول محور آنها نگارش یافته است. اسنادی که با بیش از سی یا چهل سال قدمت، برای اولین بار از پس پرده تاریخ بیرون آمده اند تا درباره یکی از مسائل بسیار مهم منطقه خاورمیانه و بلکه جهان، با نسل امروز، بی پرده و صریح سخن بگویند.

قلمرو جغرافیایی این اثر، منحصر به تعدادی از کشورهای حاشیه یا پیرامون سرزمین فلسطین که امروز در تاریخ پردازی غربی و صهیونی، آن را اسرائیل می نامند، نیست؛ اما به نظر می رسد، عنوان استراتژی پیرامونی برای کتاب، به دلیل سابقه ذهنی و آشنایی کارشناسان، صاحبان نظران و بسیاری از مخاطبان، قابلیت آن را دارد، اسرار عملیات پنهان و فراپیرامونی صهیونیسم را نیز پوشش دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط