فراخوانی فراخوانی ...

اسلام و روابط بین الملل: مشارکت ها در نظریه و عمل

مولف : دینا عبدالقادر | رافائل موریلو

مترجم : ابوذر گوهری مقدم | امیرمحمد اسماعیلی

ناشر کتاب : دانشگاه امام صادق (ع)

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 304

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
330,000 313,500 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

امروزه مهم ترین و عمده ترین تفاوت­ها در خواست ها و منافع و همچنین تعارض­ها و تضادها در عرصه روابط بین الملل رخ می­دهد. حدود پنجاه کشور جهان مسلمان هستند و باورها، اعتقادها و نگرش های آنان ـ کما بیش و با سطوح مختلف ـ برآمده از دین اسلام است ولی به هر حال کشور های مسلمان بخش مهمی از روابط بین الملل دنیای امروز را شکل می دهند. البته میزان و شدت پایبندی هر کدام از این کشورها و نحوه تفسیر آن ها از اسلام در عرصه سیاست متفاوت است.
نکته مهم این است که داشتن تعاملات و روابط کشورها با یکدیگر اعم از مسلمان و غیر مسلمان امری گریز ناپذیر است، پرسش اصلی مقاله این است که دین اسلام چه بنیان هایی را برای مسلمانان برای داشتن رابطه با سایر ملت ها و دولت ها در نظر گرفته است؟ طبیعی است که در این مجال اندک، فقط به برخی از مبانی و اصول کلی آن هم در حد بسیار مختصر پرداخته می شود و شیوه گسترده تر و تخصصی تر بحث را به مجال دیگری وا می نهیم.

منظور از «بنیان­ها»، آموزه ها و باورهای غیر قابل تغییر اسلام است که زیرساخت های فکری و اعتقادی مسلمانان را تشکیل می دهند، این باورها که مورد اجماع نسبی مسلمانان است از آغاز ظهور اسلام تا ابد ثابت و تغییرناپذیر، اما قابل تفسیر هستند. در گام دوم، بر اساس این بنیان­ها اصول شکل می گیرند و در گام سوم می توان بر اساس آن اصول نظریه هایی را ارائه داد. مقصود از «روابط بین الملل»، هر گونه رابطه کشورهای مسلمان با یکدیگر، یا رابطه با کشورهای غیر مسلمان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط