loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خرم آباد

ناشر کتاب نیستان

نویسنده آندری ولوس

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 424

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 77124 10003022
89,000 84,550 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«خرم آباد» نوشته آندری ولاس رمانی است که در کلامی کوتاه می توان آن را رمان عشق به انسان و سرزمین دانست. رمانی که به بهانه عشق به سرزمین خجند و بخارا و به بهانه مردمانی که به خاطر این عشق کشته شده اند نوشته شده است.

این رمان که نویسنده آن را بهترین داستان زندگی خود بیان کرده از دریچه قلم یکی از نویسندگان چیره دست شوروی سابق و تاجیکستان امروز تالیف شده است و روایتی از زوال انسان و زندگی او در جریان جنگ های منجر به استقلال تاجیکستان و تشکیل جمهوری در این کشور است. روایتی که نویسنده اذعان می کند در صورت منحل نشدن کشور اتحاد جماهیر شوروی و آغاز نشدن جنگ های استقلال طلبانه در تاجیکستان طی آن فرجام بسیاری از انسان ها به جای تلخی و سیاهی امروز این رمان، فرجامی سپید و سرشار از شادی داشت.

آندری ولاس که تاکنون موفق به دریافت جوایزی همچون جایزه دولتی روسیه، آنتی بوکر، پن مسکو، روسیه ایتالیا و مسکو پن شده است، در زمره نویسندگانی است که تسلط عجیبی بر ادبیات ایران دارد و بر اساس همین تسلط نیز بر پایه ژانری با عنوان رمان خطی دست به خلق این رمان زده است. در ژانری که او با کمک آن داستانش را روایت می کند داستان های مختلف می توانند قهرمان هایی تکراری و تکرار شونده در هم داشته باشند و این موضوع در دل کتاب مورد توجه نیز قرار نگیرد. بر پایه همین موضوع «خرم آباد» روایتی واقعی از سرگذشت واقعی ولی در قالب رمان افرادی است که غالبا و اصالتا روس هستند و پس از فروپاشی شوروی و آغاز جنگ های داخلی تاجیکستان با مشکلات متعددی مواجه شده و یا مجبور به ترک تاجیکستان شده اند و یا اینکه با مشکلات این دوران دست و پنجه نرم می کنند.

وی نام «خرم آباد» را بر مبنای داستان های کهن ایرانی و به معنای شهری زیبا و آباد و شاد در شرق انتخاب کرده است و در مقدمه چاپ نخست از این کتاب بیان می دارد که مقصودش از این شهر، دوشنبه پایتخت فعلی جمهوری تاجیکستان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما