loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مدادرنگی

ناشر کتاب نیستان

نویسنده ناهید هاشمیان

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 200

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 77133 10003022
45,000 42,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

رمان «مداد رنگی» اثر ناهید هاشمیان اثری احترام برانگیز در همین تم است که سعی دارد از ظرفیت و زیست بوم زندگی در خارج از تهران و به طور مشخص شهر مشهد برای روایت داستان استفاده ببرد.

«مداد رنگی» یک مادرانه بزرگ است. داستانی در وصف مادر بودن که در اقلیمی خارج از تهران و ساختار شهرنشینی آن تعریف می شود. داستان با زیرکی در ابتدا با شرحی از یک خانواده و ساختار آن شروع می شود و بلافاصله با خروج پدر از داستان و رفتن او به سفر، سفر مخاطب رمان با مادر به درون دنیای ذهنی او نیز شروع می شود و خیلی زود با خلق جملاتی که ناشی از حس او برای فاصله گرفتن فرزندانش و محبت کودکانه آنها به اوست، به بازگشایی گره ها فکری و ذهنی او در ارتباط با خودش می پردازد که شاید اوج آن را در خلق این جمله از شخصیت محوری داستان؛ مادر، باید جستجو کرد که خطاب به پسرش در حال تورق آلبوم عکسش می گوید: «داشتم به این فکر می کردم از کی دیگر در بغل من جا نشدی…»

«مداد رنگی» رمانی بسیار ساده و خوش خوان است. نویسنده در آن داعیه فرم ندارد، زبانی بسیار ساده را به استخدام خود در آورده است و سعی کرده با فضاسازی برای توصیف محیط خانواده همه چیز را در استخدام ترسیم درونیات و ذهنیت های راوی که یک زن خانه دار میان سال است دربیاورد و دغدغه های او را پیش چشم مخاطبانش به تصویر بکشد.

با وجود اینکه بسیاری از مخاطبان این دست آثار به ویژه آثاری با محرویت زنان مخاطب اصلی آن را زنان عنوان می کنند اما با جرات می توان عنوان کرد که این رمان و شیوه پرداخت آن به سیاقی نیست که تنها جنسی خاص از مخاطبان را به خود جذب کند و آن را باید داستانی بلند برای همه آنهایی دانست که در آرزو و انتظار خلق تعاریفی تازه از زندگی و کشف زوایای بکر و جدیدی از آن هستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما