105,000
تومان
4 ٪
99,800
تومان
افزودن به سبد خرید

تاریخ تحلیلی دولت نهم - جلد دوم

دسته بندی: تاریخ ایران

ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده: محمدمهدی حاجی کاظم طهرانی

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 1241

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب حاضر، جلد دوم از مجموعه سه جلدی می باشد.

این مجموعه حاوی دوازده فصل است؛ در فصل نخست سوابق و کیستی احمدی نژاد قبل از دولت نهم مورد بررسی قرار گرفته است. فصل دوم از مرور تطورات صف بندی های سیاسی در ایران تا گزارش رخدادها و تحولات منجر به سوم تیر می پردازد.
در فصل سوم دولت نهم از نمای دور مورد ارزیابی قرار می گیرد و فصل چهارم به بررسی کابینه دولت نهم اختصاص دارد. فصل پنجم نیز به پرونده هسته ای ایران و سیاست های دولت نهم در این خصوص می پردازد.

در فصل ششم که یکی از تفصیلی ترین فصول کتاب بشمار می آید، مواجهه رئیس جمهور وقت با آمریکا و رژیم صهیونیستی از یکسو و حمایت و پشتیبانی اش از فلسطین و لبنان از سوی دیگر مطرح می شود. ماجرای نامه نگاری های احمدی نژاد به سران کشورهای دنیا، حضورش در سازمان ملل، ماجرای دستگیری نظامیان انگلیسی و مواردی از این دست عناوینی است که در این فصل مورد توجه قرار گرفته است.

در فصل هفتم روابط دوجانبه ایران با کشورهای مختلف دنیا در دوران دولت نهم مورد توجه قرار می گیرد و فصل هشتم به بازخوانی مصاحبه های چالشی رئیس جمهور وقت با رسانه های مختلف دنیا اختصاص دارد. فصل نهم کارنامه اقتصادی دولت دهم و دیدگاه های دولت مردان در زمینه اقتصاد را گزارش می کند و فصل دهم برخی فراز و نشیب های فرهنگی و سیاسی را مورد توجه قرار می دهد. فصل یازدهم وضعیت جریان روشنفکری، جنبش دانشجویی و دانشگاه را دراین دوره ترسیم میکند و فصل دوازدهم نیز به جمع بندی روایتی که از دولت نهم ارائه شده است می پردازد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام