بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • شب شاعران بی دل

شب شاعران بی دل

مراسم شب شعر در حضور رهبر معظّم انقلاب اسلامی 14 رمضان 1431 شهریور 1389

ناشر : انقلاب اسلامی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 138

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7758010003022
به من اطلاع بده

معرفی کتاب

انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره)، منشأ تحوّلات و دگرگونی های ژرف، وسیع و متنوّع در ایران شد و ادبیاتی متناسب با این تحوّلات پدید آورد. در میان انواع ادبی، شعر، پیشانی ادبیات فارسی محسوب می شود، و انقلاب توانسته است طی سه دهه پس از پیروزی، آشکارا شعر فارسی از حیث زبان و سبک و قالب و محتوا تأثیر کند.
توجّه بنیانگذار راحل انقلاب اسلامی و رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای به ادبیات و به ویژه به شعر، از اموری است که در کم و کیف تحوّل در شعر ایران امروز مؤثّر بوده است.
حضرت آیت الله خامنه ای از نخستین سال رهبری خود، همه ساله یکی از شبهای مقارن با پانزدهم ماه مبارک رمضان را که مصادف با میلاد حضرت امام حسن مجتبی (علیه السّلام) است، به دیدار با شاعران متعهّد و متعلّق به انقلاب اسلامی اختصاص داده اند.
شاعران در این دیدار شعر خوانده اند و رهبری نیز نکاتی را به کوتاهی یادآوری کرده اند.

دفتری که در دست دارید، مجموع شعرهایی است که در یکی از این «شبهای پانزدهم» خوانده شده و نکاتی است که از سوی مقام معظّم رهبری و بعضی از شاعران بیان شده است.
این دفترها و این اشعار را می توان نمونه ای از شعر فارسی در ادبیات ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب کرد. اشعار گردآمده در این دفترها، سطح و سبک شعر را در این دوران نشان می دهد و مضامین اشعار، جهان بینی و جهت گیری شاعران را بیان می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط