بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. من ترسو نیستم (خاطرات وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکایی)
  • من ترسو نیستم (خاطرات وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکایی)

من ترسو نیستم (خاطرات وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکایی)

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : وندی شرمن

مترجم : مهدی خانعلیزاده | زهرا ساعدی خامنه

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 303

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7759810003022
28,000 26,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«وندی روث شرمن» معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا در دوره اوباما و چهره تأثیرگذار این کشور در مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی است. خانم شرمن که بعد از «جان کِری»، عالی رتبه ترین مقام آمریکاییِ حاضر در مذاکرات بود، در اکثر جلسات با طرف ایرانی حضور داشت و یکی از پایه های اصلی تنظیم متن نهایی توافق برجام بود.

وندی شرمن، یهودی متعصب و سرسختی است که در میانه مذاکرات و در جمع سناتورهای آمریکایی، زمانی که مورد سؤال قرار گرفت که «چرا باید به حسن روحانی اعتماد کنید؟»، خطاب به سناتورها گفت که «من به کسانی که با آنها در مذاکرات دور یک میز می نشینم، اعتماد نمی کنم. ما می دانیم که فریبکاری، بخشی از دی ان ای ایرانی هاست.» به همین دلیل و با وجود یکطرفه و گاهی بی منطق و اهانت آمیز بودن روایت او از مذاکرات هسته ای با ایران، به نظر می رسد که مطالعه آنچه خانم شرمن درباره پشت پرده مذاکرات روایت کرده است، می تواند هم مردم و افکار عمومی را از نیت درونی سیاستمداران آمریکا در زمینه تعامل و مذاکره با ایران مطلع کند و هم میزان خوش باوری برخی از سیاستمداران را در داخل کشورمان به حزب دموکرات در آمریکا عیارسنجی کند.

این کتاب منحصر به روایت مذاکرات هسته ای نیست و شرمن در بخش های دیگری از کتاب خاطرات خود به مسائلی نظیر نحوه ورودش به سیاست و فعالیت های دانشگاهی خود و ... نیز اشاره کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط