بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های کمک درسی (3-26)
  5. حقوق اساسی 1: کلیات، منابع و مبانی
  • حقوق اساسی 1: کلیات، منابع و مبانی

حقوق اساسی 1: کلیات، منابع و مبانی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : حسین جوان آراسته

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 190

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7760810003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

حقوق اساسی، مهمترین شاخه از شاخه های حقوق عمومی است و با بهره گیری از منابعی چون قانون اساسی که عالیترین سند سیاسی و حقوقی هر کشور است، به بررسی ماهیت حاکمیت، نوع حکومت، تشکیلات و صلاحیت های قوای سه گانه و نهادهای دیگر حکومت، صلاحیت مقام های دولت و نیز حقوق و آزادی های بنیادین ملت، می پردازد.
پس از بازنگری دروس دوره کارشناسی حقوق، همه مباحث حقوق اساسی در سه درس حقوق اساسی ۱ و ۲ و ۳ توزیع شد و بر اساس آن، در حقوق اساسی ۱، دانشجویان با مفهوم و موضوع حقوق اساسی، تاریخ حقوق اساسی در جهان و ایران، منابع حقوق اساسی در جهان و ایران، مبانی حقوق اساسی و عناصر تشکیل دهنده دولت، آشنا خواهند شد.

نویسنده معتقد است که «حقوق اساسی، نظریه ها و قواعد حاکم بر هر نوع عمل سیاسی با هدف ایجاد توازن میان قدرت و حقوق ملت به طور عادلانه است». موضوع حقوق اساسی نیز چیزی جز «قواعد اَعمال سیاسی نیست».

اثر حاضر، تلاش کرده است تا بخشی از زیربنایی ترین مباحث حقوقی را در قالب متنی آموزشی– پژوهشی، در اختیار جامعه حقوقی و به ویژه دانشجویان گرامی حقوق قرار دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی