بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم اقتصادی (3-15)
  5. اقتصاد بخش عمومی - جلد دوم
  • اقتصاد بخش عمومی - جلد دوم

اقتصاد بخش عمومی - جلد دوم

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : هادی امیری | زهرا دهقان شبانی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 230

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7775410003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

اقتصاد بخش عمومی، از رشته های اصلی در علوم اقتصادی است. این رشته با استفاده از تحلیل های اقتصاد خُرد و اقتصاد کلان، به مطالعه رفتار دولت در تدارک کالاهای عمومی، کنترل عدم اطمینان و کاهش فقر و نابرابری و تحلیل آثار این رفتار بر متغیرهای اقتصادی می پردازد.
در سال های اخیر با برجسته شدن اقتصاد سیاسی و نهادگرایی در تحلیل های اقتصادی، نظریه های بدیلی در بخش عمومی پدیدار شده است.
کتاب حاضر سعی دارد ضمن پرداختن به موضوعات نظری مرسوم در اقتصاد بخش عمومی، برخی شواهد و واقعیت های مشاهده شده بخش عمومی ایران، به صورت متن درسی آورده شود. در بیان مباحث نظری، با استفاده از رویکردهای جدیدتر، نظیر انتخاب عمومی، رویکرد مالیه عمومی سنتی توسعه یافته است.
هدف از طرح نظریه های بدیل، توجه دادن به این نکته است که برای حل مسائل اقتصادی دیدگاه های متفاوتی وجود دارد و این مسائل را از زوایای گوناگون می توان نگریست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط