loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ایران در سودای استیلا بر جهان

نفوذ منطقه ای ایران از نگاه اندیشکده های غربی

ناشر دیدمان

نویسنده جمعی از نویسندگان

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 68

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 78441 10003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

از بدو تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران، یکی از اصلی ترین رویکردهای غربی ها تلاش برای انزوای جهانی و منطقه ای این نظام با هدف ایجاد بازدارندگی در برابر صدور انقلاب اسلامی و نظام منتج از آن بوده است. همین مسئله اهمیت رویکرد سیاست خارجی و ارتباطات جهانی و منطقه ای ایران را برای سردمداران غربی رقم می زند.
در کنار تقلای سیاست مداران غربی برای فهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی، مراکز، اندیشکده ها و مؤسساتی که کارکردشان کمک به تصمیم گیران و تأثیرگذاران این کشورهاست، همواره تمرکز ویژه ای بر روی رفتارهای برون مرزی و استراتژی منطقه ای و جهانی ایران دارند. از نگاه این اندیشکده ها، دولتمردان غربی باید متوجه باشند که ایران با اتکا به مبانی تئوریک انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و با استفاده از ابزارهایی مانند نیروی قدس و حزب الله درصدد تسلط بر جهان است. حضور ایران در آمریکای لاتین، آفریقا و آسیای مرکزی و قفقاز و تلاش آن برای مدیریت و تأثیرگذاری بر تحولات خاورمیانه و جهان اسلام هشدارهایی از این نفوذ و حضور فراگیر است.

در این پژوهش سعی شده است که با استناد به یافته های چندین مؤسسه و اندیشکده مهم و استراتژیک غربی، که ماحصل تلاش و تحقیق ایران شناسان برجسته است، نمایی از نگاه غربی ها به ایران و نفوذ و موقعیت جهانی و منطقه ای آن گشوده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما