loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خاطرات و اسناد حاج احمد (محمود) مرآتی شیرازی

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده جواد عربانی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 356

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 78617 10003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حاج احمد مرآتی شیرازی در 1317ش در خانواده ای بازاری در تهران به دنیا آمد. از کودکی به واسطه ی پدرش، پایش به هیئت های مذهبی باز شد، سپس همراه جوانانی چون شهید حاج مهدی عراقی، مرحوم حبیب الله عسگراولادی و حاج محسن رفیق دوست پای در مسیری نهاد که «امام خمینی» آغاز کرده بود. با تشکیل هیئت های مؤتلفه ی اسلامی به آن تشکل پیوست و همراه با هیئت های مؤتلفه و... در اعتراض های مردم تهران خاصه بازاریان علیه سیاست های محمدرضاشاه حضور داشت.

پس از قیام 15 خرداد 1342 نیز به فعالیت های سیاسی خود در قالب هیئت های مؤتلفه ی اسلامی ادامه داد و به ویژه در توزیع اعلامیه ی امام خمینی علیه کاپیتولاسیون نقشی ویژه داشت. در سال 1346 به دلیل حضور در تیم توزیعِ سراسریِ اعلامیه امام خمینی علیه رژیم اشغالگر قدس دستگیر شد. پس از آزادی به مبارزات خود ادامه داد و در پاییز 1357 به پاریس رفت. مدتی در نوفل لوشاتو در خدمت امام خمینی بود و پس از بازگشت به کشور در کمیته ی استقبال از امام خمینی فعالیت کرد.

ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت در نهادهای انقلابی با رویکرد عام المنفعه پرداخت. آنگاه مسئولیت «بنیاد خدمات اسلامی» را برعهده گرفت و از این رهگذر، در خدمت مردم محروم قرار گرفت.

کتاب حاضر خاطرات ایشان می باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما