loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پیوستگی و گسستگی فرهنگی در تئاتر ایران از پیشا مشروطه تا 1332

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده آیدا بصیری

زیر نظر فرزان سجودی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 412

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 78842 10003022
40,000 38,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر، تئاتر ایران از منظر نشانه شناسی فرهنگی مطالعه شده است و هدف آن شناخت جایگاه تئاتر در فرهنگ، تعاملات بینافرهنگی، نقش ترجمه تئاتر در دیگر جنبه های فرهنگ معاصر، تأثیر و تأثر آن ها بر یکدیگر، میزان نفوذ و تسلط قدرت هر دوره بر این هنر و شناخت سیر حرکت تئاتر از زمان های دورتر تا به امروز است.

این پژوهش از سویی گسست و پیوستگی فرهنگی در تاریخ تئاتر ایران و گسست و پیوستگی گفتمان قدرت در ایران و اثرات آن ها بر هنر نمایش این سرزمین را بررسی می کند و از طرف دیگر تعامل تئاتر با دیگر جنبه های فرهنگ معاصر (مثل مارکسیسم) و اثرات آن ها بر یکدیگر را مطالعه می نماید. نظریه نشانه شناسی فرهنگی از نظریه های جدید و نافذ در زمینه مطالعات فرهنگی است که در بین اهالی تئاتر چندان شناخته شده نیست، اما در همین اندک زمان، جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما