loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کاربرد روش چشم انداز سیاسی در آزادی سیاسی جمهوری اسلامی ایران

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده محمود علی پور گرجی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79012 10003022
6,300 5,985 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

چشم انداز تصویر مطلوب و آرمان دست یافتنی در یک افق زمانی معین بلند مدت است که مناسب با آرمان ها و ارزش های نظام تعیین می گردد.

پژوهش حاضر با استفاده از روش چشم انداز، به دنبال وضعیت مطلوب و هنجار (کجا باید برویم) از آزادی سیاسی در ج.ا.ا. است. این روش در ساختار مدیریتی و سازمانی به بحث گذاشته شده و در مسائل سیاسی به مثابه یک روش استفاده نشده است.

در این پژوهش از میان مدل های مختلف بر الگوی منتخب تأکید شده است. ارزش های اساسی آزادی سیاسی در ج.ا.ا. به عنوان خطوط قرمز، بر دو محور اسلامیت و جمهوریت و به عنوان یک هویت، نه مرکب انضمامی، تکیه دارند. با استفاده از بی هگ ها و اهداف عینی، وضعیت مطلوبی از آزادی سیاسی ترسیم شده است که ظرفیت تحقق آن در منابع و ارزش ها وجود دارد. آینده مطلوب و تصویر شده هر چند که با منابع، اسناد بالا دستی و ارزش های بنیادین، سازگار است، اما با چالش هایی روبه روست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما