loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گفتمان های سیاسی در جمهوری اسلامی ایران

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده محمود علی پور گرجی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79015 10003022
7,900 7,505 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در سال1356 سه گفتمان اسلامی، ملی گرا و مارکسیستی رها شده از سرکوب پهلوی، فرصت حضور در عرصه سیاسی ایران را به دست آوردند و دیدگاه های متفاوتی درباره عوامل شتابزای انقلاب ارائه دادند.
گفتمان مارکسیستی هیچ گاه در ایران گسترش پیدا نکرد. به ویژه اینکه از سال 60 به حاشیه رانده شد. از این رو تا پیش از برکناری بنی صدر از ریاست جمهوری، گفتمان های موجود در جمهوری اسلامی ایران به دو گفتمان اسلامی و ملی تقسیم می شد؛ اما بعد از سال 60 و حذف گفتمان ملی، جناح جدیدی مشهور به چپ و راست در درون گفتمان اسلام سیاسی شکل گرفت.

این کتاب با بررسی تحلیل روند به مثابه یک روش در آینده پژوهی، با این پرسش اصلی رو به روست که روند گفتمان های سیاسی از سال 1356 تا 1388 چگونه بوده است؟
برای پاسخ، سؤالات فرعی الگوی تحلیل روند، ایده های سه گفتمان سیاسی ملی گرا، مارکسیستی و اسلام سیاسی (لیبرال، چپ و فقاهتی)، پیدایش چپ و راست و روند گفتمان های سیاسی در انقلاب اسلامی ایران، مورد مداقه قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما