loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مبانی تفسیر قرآن به قرآن

ناشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده محمد بهرامی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 638

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79022 10003022
100,000 90,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در تفسیر قرآن به قرآن به عنوان یکی از روش های تفسیری مباحث بسیاری در خور بحث و بررسی است که یکی از جدی ترین و مهم ترین آنها بحث مبانی است. مبانی قرآنی تفسیر، مجموعه باورهایی است که بنیان تفسیر را شکل داده و تفسیر قرآن با نظر داشت آن باورها شکل می گیرد و مبانی تفسیر قرآن به قرآن آن دسته از باورهایی است که ناظر به خصوصیات و ویژگی های یک روش تفسیر است. برخی از مهمترین باورهایی که قابلیت طرح به عنوان مبانی تفسیر قرآن به قرآن را دارد و در عین حال به صورت جدی ممکن است محل تامل قرار گیرد عبارتند از: کاشفیت فهم و تفسیر، فهم پذیری قرآن ، تفسیر پذیری قرآن ، وحیانیت قرآن ، عدم تحریف قرآن ، نوشتاری بودن قرآن ، نمادین نبودن زبان قرآن ، پیوستگی ایات، قرآن بسندگی ، حجیت ظواهر ، مولف محوری.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما