loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خطاهای قرآن پژوهی جان ونزبرو: ریشه ها و پیامدها

ناشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده سید مجید پورطباطبایی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 300

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79034 10003022
45,000 40,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در طول مطالعات قرآن پژوهی خاورشناسان در دو قرن اخیر، جان ونزبرو را پس از نولدکه و کَلد تسهیر، نقطه عطف سوم این مجموعه از مطالعات قلمداد می کنند. ونزبرو در دهه هفتم قرن بیستم میلادی نظریات شاذّی درباره چگونگی شکل گیری اسلام و نگرش قرآن مطرح کرد که از آن زمان تا کنون معرکه آرای خاورشناسان بعد از او شده است. نحوه ساختار شکنانه ونزبرو و شاگرد بلافصلش اندرو ریپین، بیانگر روی دیگر سکه جنگ نرمی هستند که با به کارگیری شیوه نقد ادبی در بررسی و ارزیابی های خود از قرآن و اصرار بر آن، در صدد بر کندن بنیاد اعتقادات اسلامی اند.

در این اثر ضمن یادآوری و بررسی نقد خطاهای قرآن پژوهی جان ونزبرو، تلاش شده است نقاط اصلی و کانونی تحلیل های غیراصیل و ناصحیح این خاورشناس قرآن پژوه معاصر، مشخص شود. در همین راستا آثار این خطاها در نوشته های شاگرد و همراه ونزبرو، اندرو ریپین نیز پی گرفته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما