loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

همشناسی فرهنگی: الگوی قرآنی ارتباطات میان فرهنگی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79138 10003022
35,000 33,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب پیش رو، حاصل پژوهش و مباحثات مستمر مؤلفان آن است که در پنج فصل و در سیری منطقی و به هم پیوسته با هدف تجویز کنشی اجتماعی در مواجهه با این چالش ها نگاشته شده است.

فصل نخست به بررسی برداشت های مختلف در خصوص دانش واژه هایی نظیر ارتباطات، فرهنگ و ارتباطات میان فرهنگی اختصاص دارد. با توضیح نسبت فرهنگ و ارتباطات، تمایز اصطلاح ارتباطات میان فرهنگی با اصطلاحاتی نظیرِ ارتباطات بین فرهنگی، ارتباطات چند فرهنگی و ارتباطات ترافرهنگی تبیین شده است.

فصل دوم، سه سنت نظری ارتباطات میان فرهنگی با مراجعه به اصلی ترین نظریه پردازانش معرفی خواهد شد تا در رویکرد تطبیقی خویش، الگوی قرآنی تنها با سنت آمریکایی ارتباطات میان فرهنگی فهم نشود و ابعاد بیشتری از الگوی قرآنی ارتباطات میان فرهنگی کشف شود.

فصل سوم، چارچوب های نظری الگوی قرآنی ارتباطات میان فرهنگی پی ریزی شده است. این فصل، مطالعات انسان شناختی را در چارچوب مسئله ارتباطات میان فرهنگی و در قالب دو مفهوم بنیادینِ «خود» و «دیگری» بازخوانی کرده است و با انسان شناسی قرآنی در دو مرتبه آفرینش (خلق) و پیدایش (جعل) خود و دیگری مقایسه کرده است.

فصل چهارم، الگوی ارتباطات میان فرهنگی در قرآن را پی می گیرد که مضمون محوری آن، واژه قرآنی «تعارف» است و در فصل پنجم، تلاش شده است تا با مرور تمام فصول گذشته، ابعاد الگوی ارتباطات میان فرهنگی در قرآن کریم در مقایسه با دیگر الگوهای این حوزه روشن شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما