loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در آستان هشتمین خورشید: تاریخ زندگانی، علوم و معارف امام رضا (علیه السلام)

ناشر دفتر نشر معارف

نویسنده محمدباقر پورامینی

تحقیق و تنظیم کتاب نعمت الله فیروزی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 432

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

دوران امامت امام رضا علاوه بر آنکه از ساحتهای اعتقادی و فرهنگی، دورانی کم نظیر و بلکه بی نظیر است، از جهت سیاسی نیز دورانی ویژه به حساب می آید. پیشنهاد ولایت عهدی به حضرت، حضور در ایران، فراوانی مناظره ها، مواجه با فرقه انحرافی واقفیه و فراوانی تحرک های علویان در آخرین سالهای امامت آن حضرت و ... از جمله مواردی است که به اهمیت این دوران می افزاید.
هدف از تهیه چنین جستاری تبیین صحیح و روان حیات و معارف رضوی است. یک نکته اساسی در خور یادکرد این است که اساسا تبیین عمیق پژوهشی حیات و معارف امام رضا مطمح نظر نگارنده محترم در این اثر نبوده است، بلکه تلاش شده است با تکیه بر منابع اصیل، مهم ترین سوالات در سیره و زندگی و معارف امام رضا پاسخ داده شود. استفاده از گفتار عاری از ابهام، ایهام و غموض، شرط لازم آگاهاندن مردم از حقایق و رسوخ دادن باورهای رضوی به ذهن و ضمیر آنان است. یک دانشمند و پژوهشگر در حوزه مطالعات دینی، در عین حفظ اصالت و عمق هر رای و فکر، میتواند آن را به واضح ترین صورت ممکن، یعنی با نزدیک ترین بیان به مرتبه فهم توده مردم، به مخاطبان خود انتقال دهد. آن سان که ملاحظه میگردد؛ کاربست پرسش و پاسخ برای تبیین هرچه بهتر مطالب در ذهن مخاطب است.
در "آستان هشتمین خورشید" هدیه ای است خرد به پیشگاه معارف سترگ رضوی و گامی است کوچک در راهی بزرگ تا به خوبی شناخته و پیروی شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما