بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اسلام و غرب

ناشر : پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نویسنده : محمود حمدی زقزوق

مترجم : حجت الله جودکی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 196

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 802910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
10,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

محمود حمدی زقزوق دانش آموخته دانشگاه الازهر است و دکترای خود را در فلسفه از دانشگاه مونیخ آلمان دریافت کرده است. وی سال های زیادی را به مطالعه و پژوهش درباره شرق شناسی، فلسفه و اندیشه اسلامی گذرانده و 27 جلد کتاب در کارنامه فعالیت های علمی و پژوهشی وی دیده می شود. همچنین وی از همکاران و دوستان زنده یاد عبدالجواد فلاطوری نیز به شمار می رود و سال ها در کنار وی به کارهای مطالعاتی مشغول بوده است.

کتاب اسلام و غرب شامل 9 فصل است و به موضوع های مهمی چون تاریخ شرق شناسی و تحولات آن، جهاد و بنیادگرایی اسلامی، گفت و گوی تمدنی میان جهان اسلام و غرب، روابط فرهنگی میان جهان اسلام و غرب، امکانات گفت و گو و چشم انداز همکاری، ضرورت گفت و گو، موانع تفاهم، راه های گفت و گو، دین در عصر حاضر، تاریخ روابط اسلام و مسیحیت، بازسازی اعتماد میان جهان اسلام و غرب، سوء فهم اسلام در غرب و علل آن و ... می پردازد.

نویسنده، در مقدمه کتاب می نویسد: «از آن نظر که جهان امروز ما همچون دهکده جهانی بزرگی است که همه به گونه ای بر یکدیگر تکیه دارند، پس به نفع طرفین (اسلام و غرب) است که درباره علل واقعی که منجر به اوضاع کنونی گردیده، تحقیق کنند و به این نکته پی ببرند که آیا این مسئله زائیده عوامل نزدیک به عصر حاضر است یا ناشی از انباشته شدن مسائل تاریخی گذشته است و چگونه می توان جنبه مثبت این رابطه را گسترش داد و از مسائل منفی آن خلاصی یافت تا دیوار اعتماد از نو میان طرفین برقرار شود که در آن خللی راه نیابد.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط