loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

متن آموزشی حزب مفصل (سوره‌ های قاف تا ناس)

مفردات، نکات ادبی و مروری بر آموزه ها

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80623 10003022
300,000 285,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از تقسیم ‌های قرآن، تقسیم آن به هفت بخش است؛ بخش هفتم را حزب مفصل می‌ نامند. زیرا تعداد فراوان بسمله در این حزب، میان سوره‌‌ ها فاصله انداخته است. حزب مفصل از سوره قاف تا آخر قرآن است و در حفظ، تلاوت و نشر قرآن اثر بسزایی دارد. گویی پیامبر گرامی و یاران ایشان در تعلیم این حزب، اهتمام ویژه ‌ای داشته‌ اند.

این کتاب مشتمل بر متن قرآن، شرح لغات و واژگان، ذکر پاره‌ ای از نکات ادبی و ترجمه‌ ای، تفسیر موجز و نسبتا روان با عنوان مروری بر آموزه ‌ها، بیان برخی پیام‌ ها از آیات و نیز پرسش و پژوهش است.
بخش پایانی کتاب نیز گلچینی از روایات و مطالب ادبی، تفسیری و ... را برای مدرسان این کتاب فراهم آورده تا آنان با بهره ‌گیری از این بخش، آماده‌ تر و پربارتر تدریس کنند.
این اثر با حمایت مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تدوین و در شمار منابع آموزشی درس‌ های کارگاه قرائت و ترجمه قرآن کریم و تفسیر تربیتی رشته علوم قرآن و حدیث معرفی شده است که با تغییراتی متن درسی پایه ‌های 2 تا 4 حوزه‌ های علمیه است. امید است استادان، طلاب، دانشجویان و همه قرآن‌ دوستان از این کتاب بهره برند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما