loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

علوم قرآنی 3 (مکی و مدنی، اسباب نزول، محکم و متشابه، نسخ)

5 (1)

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده محمد اسعدی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 243

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80626 10003022
160,000 152,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر با هدف کلی آشنایی تحلیلی با چهار مبحث مهم علوم قرآنی در چهارده درس و در قالب پنج فصل برای بر‌آوردن نیاز دانشجویان و طلاب مقطع کارشناسی و سطح دو نگاشته شده است. افزون بر مبحث کلیات که اهمیت خاص این علوم را در اندیشه اسلامی و جایگاه علمی آن را در تاریخ علوم قرآنی نشان می ‌دهد، عناوین مهم علوم قرآنی 3 شامل اسباب نزول، مکی و مدنی، محکم و متشابه و ناسخ و منسوخ محور فصل‌ های دیگر این کتاب است که با توجه به سر‌فصل‌ های دیگر این کتاب است که با توجه به سر‌فصل مصوب، نکاتی چون فواید و کاربردها، روش‌ ها و معیارها و اقسام و نمونه ‌ها را در هر یک بررسی نموده است.

مولف تلاش داشته است در ساختار مباحث و محتوای آن به رویکردی تحلیلی پژوهشی وفادار باشد و زمینه‌ های مطالعه و پرسشگری را در مخاطب فراهم سازد. نمونه ‌های تطبیقی در متن درس‌ ها و فعالیت پژوهشی و منابع پژوهش در پایان هر درس با همین هدف تهیه شده تا دانشجویان گرامی با همکاری استادان محترم در تکمیل مطالعات و تحقیقات درسی‌ خود، از آن ‌ها بهره گیرند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما