loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

علوم قرآنی 4 (دلالت ‌های قرآن کریم)

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده علی اکبر بابایی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80627 10003022
150,000 142,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

علوم قرآنی، دانشی است که دربارۀ شناخت قرآن و خصوصیات آن و مسائل متعلق به آن بحث می‌ کند و مباحث گستردۀ آن از جهت فایده و آثار به دسته ‌هایی تقسیم شده است. در علوم قرآنی (4) دسته­ ای از آن مباحث تبیین می‌ شوند که در صحت و اتقان فهم معنا و تفسیر قرآن نقش بسزایی دارند.

کتاب در پنج فصل تدوین شده است: در فصل نخست پس از مباحث مقدماتی (گسترۀ مباحث علوم قرآنی، جایگاه علوم قرآنی (4) و پیشینۀ آن)، منشأ دلالت الفاظ بر معانی، سیرۀ عقلا در استفاده از الفاظ و عبارات، زبان و روش قرآن در بیان مطالب، و انواع دلالت ‌های قرآنی بیان شده است و در چهار فصل دیگر آن، با چهار مبحث از مباحث اصول فقه آشنا خواهیم شد که در فهم و تفسیر آیات قرآن تأثیر بسزایی دارند که عبارت‌ اند از:
مباحث عام و خاص و آثار تفسیری آن؛
مباحث مطلق و مقید و آثار تفسیری آن؛
مباحث مجمل و مبین و آثار تفسیری آن؛
مباحث منطوق و مفهوم و آثار تفسیری آن.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما