بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. فرهنگ و ارتباطات (2-15)
  5. راه و رسم طلبگی - دفتر چهارم: طلبه و برنامه زندگی
  • راه و رسم طلبگی - دفتر چهارم: طلبه و برنامه زندگی

راه و رسم طلبگی - دفتر چهارم: طلبه و برنامه زندگی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 806910003022

مؤلف کتاب «راه و رسم طلبگی» تلاش کرده تا با جمع آوری دغدغه های مشترک طلاب مبتدی، آنها را با هدف و رسالت حوزه آشنا سازد و در برنامه ریزی برای استفاده بهینه از فرصت ها و امکانات به آنان یاری برساند.

واقعیت آن است که در شرایط موجود فرایند تصمیم گیری و انتخاب، در موارد زیادی برای طلبه دشوار و پر مؤلفه است. برای هر یک از این تصمیم ها، هر طلبه باید مسیر طولانی ای را طی کند و مراحل فراوانی را پشت گذارد. این دشواری ها نوعا در مقام عمل به صورت کلافه کننده ای طلبه را از برخی مطلوبیت ها منصرف می کند و یا موجب پایین آمدن سطح تصمیم گیری ها و از دست دادن فرصت ها و امکانات خواهد بود. در چنین شرایطی بر همه مربیان دل سوز لازم است که با امداد فکری و روحی طلبه مراحل تصمیم گیری را برای او کم کنند و از این همه سنگینی و دشواری بکاهند. مؤلف در این کتاب به این مشکلات و بررسی آن پرداخته است.

«برنامه ریزی»، «اصول حاکم بر برنامه»، «توان برنامه ریزی»، «نکاتی پیرامون برنامه ریزی»، «برنامه زندگی طلبه»، «طلبه و آهنگ فعالیت های فصل تابستان» عناوین مطالب کتاب را تشکیل می دهد.

در بخشی از این کتاب می خوانید: «ممکن است برای ما دقیقا معلوم نباشد که چه برنامه ای برای ما بیشترین بازدهی را به ارمغان می آورد. اما قطعا این مقدار معلوم است که نباید عمر خود را به بطالت بگذرانیم. مثلا ساعت 9 صبح که اوج هوشیاری و نشاط فکری ما به شمار می رود، مطالعه داستان یا شعر، استفاده بهینه نیست. در حالیکه همین برنامه در ساعات خستگی، نشاط بخش و مقرون به صرفه است.

در میان ما کسانی هستند که از هر پیشنهادی به روی خوش استقبال می کنند و هیچ وقت، عذر یا مانعی برای مشارکت ندارند. اگر پیشنهاد رفتن به کوه، پارک، ورزشگاه ، یا سرزدن به رفقا و حضور در جلسات و .... به آن ها شود بی درنگ اعلام آمادگی می کنند. این افراد از نعمت هدفمندی و برنامه محروم اند و ره به جایی نمی برند هر چند به ظاهر زندگی خوشی دارند.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط