loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سرزمین مقدس؛ سفری به فلسطین

ناشر نشر اطراف

نویسنده گی دولیل

مترجم عاطفه احمدی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 348

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80707 10003022
198,000 188,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

گی دولیل، کارتونیست مشهور کانادایی، یک سال همراه همسر و فرزندانش در فلسطین زندگی کرده و دیده‌ ها و شنیده‌ هایش در این مدت را به تصویر کشیده است. دولیل در این کتاب مثل سفرنامه ‌های دیگرش، در پی ارائه‌ تفسیر و توضیحی جامع درباره‌ شرایط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور میزبانش نیست. روایت‌ مصور او فقط گزارشی دقیق و پرجزئیات از مشاهدات شخصی درباره‌ زندگی روزمره درون جامعه‌ ملتهب فلسطین است که رسانه ‌ها معمولاً به آن نمی‌ پردازند.
نویسنده و تصویرساز کتاب، از فرانسه و به ‌خاطر مأموریت بشردوستانه‌ همسرش وارد سرزمینی شده که حتی در تعریف مرز، ملیت، دولت، شهروند و … دچار اختلاف است. گی دولیل به سبک مشهور رسانه ‌های غربی، دولت مستقر را اسرائیل می ‌داند. برای همین مشاهدات روزمره‌ اش را در همین چارچوب روایت می‌ کند. او اگر چه تناقضات آشکاری را در زندگی انسانی فلسطین مشاهده می‌ کند ولی تلاش می‌ کند با شوخ ‌طبعی و مقایسه‌ سطحی حوادث، خود را بی ‌طرف نگه دارد.

ارزش روایت دولیل به روایت مشاهدات شخصی‌ اش از پیچیدگی‌ های درون جامعه‌ پرالتهاب فلسطینی است؛ از چالش‌ های فلسطینی - اسرائیلی تا تعارض سیاسی و مذهبی درون اسرائیل. روایت زندگی در نوار غزه که بیش از یک میلیون انسان در آن حبس شده‌ اند و سال ‌هاست اجازه‌ رفت‌ و آمد ندارند. روایت زندگی سخت انسان ‌هایی که برای گذر از کوچه ‌پس ‌کوچه ‌های زیبای بیت‌ المقدس باید جان ‌شان به لب برسد.
روایت های خواندنی گی دولیل در کتاب کمیک و مصور سرزمین مقدس نوشته شده و توسط انتشارات اطراف به چاپ رسیده است.

شش فرقه‌ی مذهبی به‌طور مشترک مسئولیت کلیسا را بر عهده دارند. در سال 1852 مقرر شد که برای جلوگیری از هرگونه منازعه و حفظ وضع موجود، هر فرقه قسمت مربوط به خودش را مدیریت کند. با این حال این مکان مقدس را به خانواده‌ای مسلمان سپردند. آنها نسل‌هاست که هر روز درها را به روی افراد باز می‌کنند و می‌بندند.
با وجود قانون وضع‌شده فرقه‌های مختلف بعضی‌وقتا با هم کنار نمی‌آیند و جدایی و تفرقه بینشان اتفاقی معمولی است. یکی از نمونه‌های معروفش نردبان چوبی است که به‌خاطر اختلاف پیش‌آمده میان آنهایی که پنجره را در اختیار داشتند و کسانی که از بالکن زیرش محافظت می‌کردند کنار دیوار قرار داده شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما