loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اعزامی از شهر ری: خاطرات یک بسیجی داوطلب از دوران دفاع مقدس

ناشر سوره مهر

نویسنده محمود روشن ماسوله

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 556

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80760 10003022
70,000 66,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اعزامی از شهرری، کتابِ خاطرات خودنوشت آقای محمود روشن ماسوله، روایت صادقانه از حیات و حرکت اجتماعی یک نوجوان در مسیر پیوستن به صفوف رزمندگان بسیجی و حضور داوطلبانه در صحنه​ های نبرد است.

صاحبِ خاطرات، با دقت در جزئیات و ضمن طرح مستندات فراوان، خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود، و رزم و جانبازی و ایثارگری در راه باور و اعتقاد و آرمان های متعالی نسل جوانِ برآمده از انقلاب در دهۀ شصت را روایت کرده است.

آن روز غروب 13 سفند سال 1365 بود. وقتی میخواستم سوار آمبولانس شوم برگشتم و پشت‌سرم را که سمت مغرب بود نگا کردم. آفتاب داشت غروب می‌کرد. خورشید چنان سرخ رنگ شده بود که گویی از آسمان هم خون می‌بارید. زمین از خونِ خوب‌ترین فرزندان ین مرز و بوم که شاید تا مدتها بعد چنین جوانانی به خود نبیند سرخ شده و آسمان هم رنگ خون به خود گرفته بود.

غروب غم نگیز و حزن آلودی بود. پیکر پاک تعداد زیادی از عزیزانی که مادرانشان چشم انتظارشان بودند، کمی آن‌طرف تر جا مانده بود. بغضم گرفت. ولی اشکم نیامد. در آن لحظه آن قدر دنیا را خوار و ذلیل دیدم که هیچ ارزشی بالاتر از خونی که این بزرگ مردان نثار اسلام و آزادی و حفظ تمامیت ارضی و اقتدار این مملکت کرده بودند، در نظرم وجود نداشت. آن روز فکر می‌کردم دیگر پایان عمر زمین فرا رسیده و با این همه مصیبت، محال است زندگی ادامه یابد و بار دیگر خورشید طلوع کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما