بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های درسی (2-26)
  5. روش‌ های تجربی در زبان‌ شناسی شناختی
  • روش‌ های تجربی در زبان‌ شناسی شناختی

روش‌ های تجربی در زبان‌ شناسی شناختی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8095010003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

زبان‌شناسی شناختی از زمان پیدایش تاکنون همواره زبان را در ارتباط با سایر قوای شناختی و تجربه جسمانی انسان مطالعه و بر واقعیت روان‌شناختی نظریه‌هایش تأکید کرده است، اما عاملی که همواره تردید محققان علوم تجربی و شناختی مجاور نظیر روان‌شناسی شناختی را درباره نظریه‌های زبان‌شناسی شناختی برانگیخته، استفاده زبان‌شناسان شناختی از شمّ زبانی در صورت‌بندی نظریه‌هایشان بوده است. در سال‌های اخیر، زبان‌شناسان شناختی حرکت تازه‌ای را با هدف انجام دادن مطالعات تجربی آغاز کرده‌اند تا شواهدی فراتر از شمّ زبانی برای مدعاهای نظری به دست دهند و تبیینی منسجم از ارتباط بین زبان و شناخت به دست آید. این کتاب زمینه آشنایی زبان‌شناسان شناختی و نیز دیگر پژوهشگران علوم شناختی نظیر انسان‌شناسی، روان‌شناسی شناختی، عصب‌شناسی و علوم ارتباطات را با برخی از روش‌های تجربی مطالعه زبان و شناخت فراهم می‌سازد.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته علوم شناختی ـ زبان‌شناسی در مقطع دکتری به عنوان منبع درس «روش‌های پژوهش در علوم‌ شناختی زبان» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است و دانشجویان رشته زبان‌شناسی نیز می‌توانند از آن در دروس «زبان‌شناسی شناختی» و «روش تحقیق در زبان‌شناسی» به عنوان منبع جنبی استفاده کنند. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط