بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های درسی (2-26)
  5. چشم کارگردان: درس‌ نامه‌ای جامع برای کارگردانان و بازیگران
  • چشم کارگردان: درس‌ نامه‌ای جامع برای کارگردانان و بازیگران

چشم کارگردان: درس‌ نامه‌ای جامع برای کارگردانان و بازیگران

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8103710003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آیا کلاسی که به آموزش نحوه اجرای تئاتر اختصاص دارد، ممکن است هم الهام‌بخش باشد و هم آموزنده؟ چشم کارگردان که کتابی است جامع درباره کارگردانی و بازیگری، به این پرسش پاسخ مثبت می‌دهد. به جرئت می‌توان گفت که دانشجویان آن را به عنوان منبعی شغلی و حرفه‌ای در تمام عمر حفظ خواهند کرد. با آنکه این کتاب رویکردی درون‌نگر و فردبنیان دارد، اما بر نیم قرن تجربه آموزش و کارگردانی استوار است. از نظر آهارت، تئاتر ابزار کارآمد و مؤثری است برای مواجهه زنده ملت‌ها با تاریخ و فرهنگ گذشته و حال، ارزش‌های معنوی، واقعیت‌ها و حقایق زندگی، و گسترش همه‌جانبه تفاهم و درک متقابل. در اینجا خواننده با کتابی درباره اجرای تئاتر مواجه است که او را با همه لایه‌های آفرینش تئاتر، تئاتری همواره به یادماندنی، درگیر می‌کند. کتاب چشم کارگردان چیزی بیش از چگونگی کار کارگردان است، چرا که در عین حال روایتی است درباره نحوه کاوشگری و انکشاف هنری. از نظر تجربی به ما می‌آموزد که چگونه تخیل‌های لَخت و سنگین را در یک گروهِ سرزنده و کاملاً درگیر به حرکت و پویش واداریم. این کتاب درسنامه جامعی است برای استفاده در تمامی سطوح آموزشی، شامل هفت فصل، به همراه چکیده و تمرین‌های مربوط، و تمامی دانشجویان کارگردانی و بازیگری آن را سودمند و قابل اقتباس خواهند یافت. نیز آن را به همه مربیان و استادان برجسته تئاتر، به عنوان متنی که همیشه در انتظارش بودند، توصیه می‌کنیم.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی به عنوان یکی از منابع اصلی درس «مبانی کارگردانی 1 و 2» و «تحلیل نمایش 1 و 2» هرکدام به ارزش 2 واحد ترجمه شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط