loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حرکت (تبیین نیازهای فکری و تربیتی انسان)

نظام تربیتی و معرفتی 7

5 (2)

ناشر لیله القدر

نویسنده علی صفائی حائری

تحقیق و تنظیم کتاب موسسه فرهنگی تحقیقاتی لیله القدر

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 304

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 811 10003022
115,000 103,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حرکت (تبیین نیازهای فکری و تربیتی انسان)، از سلسله سخنرانی ها و مباحث تربیتی استاد علی صفایی حائری (عین ـ صاد) است که در سال 57-1356 در میان جمعی از دانشجویان، تحت عنوان حرکت ایراد شده است.

در این مجموعه خواننده به مباحث ضرورت، جهت و نیازهای حرکت انسان، آشنا می شود. ضرورت حرکت و رشد آدمی، با توجه به سه عامل: قدر و ارزش، ترکیب خاص و نیازهای او و با توجه به درک فاصله میان وضعیت موجود و مطلوب، توضیح می یابد.
در بحث "جهت حرکت"، هدف چیزی بالاتر از عدالت و آزادی و رفاه و تکامل ـ که آرمان های کنونی انسان معاصرند ـ معرفی می شود. چرا که هدف برای چنین انسانی که حرکت برایش ضرورت دارد، رشد اوست. هدف نه تنها تکامل انسان و استعدادهای او که جهت به استعدادهای تکامل یافته ی اوست. در مبحث "نیازهای حرکت"، پس از شناخت این نیازها؛ چه در رابطه با خود انسان و چه در رابطه با دیگران یا با محیط کار، تحلیل برای رفع این نیازها داده می شود.

کتاب حرکت (تبیین نیازهای فکری و تربیتی انسان)، نوشته استاد علی صفائی حائری است و در انتشارات لیله القدر منتشر شده است.

هر کدام از ما در جایگاهی نشته ایم و برایمان چه در خانه و اداره و چه در محراب و منبر، اشتغال و فعالیتی است. گاه به آنچه امروز داریم، قانع ایم و خیال می کنیم همان نهایت و غایتی است که می توانیم تأمین کنیم. این در صورتی است که به محدودیت در انسان معتقد یاشیم،
انسان گرچه استعداد هایش محدود است، ولی با ترکیب آنها نامحدود و بی نهایت می شود، هیچ گاه جایگاهی را که داریم نقطه ی آخر نخواهیم دانست؛ که حروف الفبا در ترکیب با هم بی نهایت کلمه و بی نهایت جمله به وجود می آورند؛ استعداد های انسان هم در ترکیب با یکدیگر، بی نهایت استعداد می آفرینند.

آدمی که به ماهی چند هزار تومان حقوق و یک زن و بچه و برو بیایی و احیاناً یک عنوان روشنفکری و چند جلسه ی سخنرانی قانع است، دیگر چه می خواهد؟! اگر به این حد قانع باشد، طبیعی است که حرکتی نکند، طبیعی است که در رکودش بگندد. اگر به طهارت آب پاک چشمه ها و اشک پاک ابر ها هم که باشد، می گندد؛ که گندیدن ضرورت است.

کفر متحرک به اسلام می رسد، ولی اسلام راکد، پدر بزرگ کفر است. سلمان ها در حالی که کافر بودند، حرکتشان آنها را به رسول منتهی کرد و زبیرها در حالی که با رسول بودند، رکودشان آنها را به کفر پیوند زد. کفری که با حرکت ما همراه باشد، وحشتی ندارد. وحشت آنجایی است که با رکودها پیوند خورده باشیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما