بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. روانشناسی (17)
  4. بازی درمانی شناختی رفتاری
  • بازی درمانی شناختی رفتاری

بازی درمانی شناختی رفتاری

ناشر : پرنده

نویسنده : سوزان ام. نل

مترجم : اسماء عاقبتی | فرهاد چنگیزی | زهرا گله | سارا مرادی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 250

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8127910003022
39,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اگرچه تعریف بازی نامعلوم و مبهم است، کاربرد آن به عنوان یک مداخلۀ درمانی حتی از تعریفش نیز پیچیده‌تر و دشوارتر است. علی‌رغم اختلاف نظرهای موجود بین دیدگاه‌های نظری در مورد بازی، این موضوع که بازی تلاشی است که توسط کودک به منظور اکتشاف جهان اطراف، کسب مهارت‌های جدید و گسترش درک و فهمش انجام می‌شود، به طور گسترده پذیرفته شده است.

در عمل، درمان‌گران فرض می‌کنند که بازی به نوعی بیان‌کنندۀ احساسات، تعارضات، افکار و ادراک کودکان از واقعیت است و همۀ این موضوعات با استفاده از بازی بیان می شود زیرا کودک هنوز قادر نیست این مفاهیم را به صورت کلامی بیان کند. در بسیاری از درمان‌ها، بازی وسیله‌ای برای برقراری ارتباط است.

فصول بخش اول این کتاب، به معرفی تاریخچۀ بازی‌درمانیِ شناختی-رفتاری و موضوعات مرتبط با آن در سنین قبل از مدرسه اختصاص دارند. شایان ذکر است که طی 50 سال گذشته، این روش در درمان کودکان بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است.

فصل 1 به بررسی تاریخچۀ رشد بازی و پیدایش این درمان در حیطۀ روان‌درمانی می‌پردازد و حوزه‌های فکری مختلف مثل درمانهای روان‌تحلیلی، ساختاریافته، رابطه‌ای، گروهی، رفتاری و بی­رهنمود را مورد بحث قرار می‌دهد.
گرایش‌های مختلف حوزۀ بازی‌درمانی شامل مداخله‌های کوتاه‌مدت، درمان‌هایی با اهداف پیشگیرانه، مکانیسم‌های بازخوردی (مثل نوار ویدیوئی) و افزایش تأکید بر یافتن تناسب بین کودک و نوع بازی است.

فصل 2 به بررسی موضوعات اختصاصی در کارهای درمانی مربوط به کودکان پیش‌دبستانی می‌پردازد. بسیاری از این موضوعات دربرگیرندۀ توجه روزافزون به رشد بهنجار و تفاوت‌های فردی در رشد شناختی و زبان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط