بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. روانشناسی (17)
  4. پرسشنامه رشد کودک

پرسشنامه رشد کودک

ناشر : پرنده

نویسنده : هری آیرتن

مترجم : فرهاد چنگیزی | منا سمیعی سنجانی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 85

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8128510003022
قابل تهیه از مراکز پخش
9,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آزمون‌های زیادی برای ارزیابی رشد کودکان خردسال طراحی‌شده‌اند که عموماً مستلزم کسب اطلاعات از والدین کودک هستند.CDI جایگزینی برای پرسشنامه معروف رشد کودک مینه سوتا است که از سال 1992 باب شده است.این آزمون دو بهبود اساسی در پرسشنامه مینه سوتا ایجاد کرد.اول اینکه موارد کامل‌تری دارد و دوم هنجاری معاصر و امروزی ایجاد می‌کند.

CDI رشد را در هشت حوزه اندازه می‌گیرد: حوزه اجتماعی، مراقبت از خود، حرکات درشت، حرکات ظریف، زبان بیانی، درک زبان، حروف و اعداد.
در ضمن یک مقیاس رشد عمومی هم به‌حساب می‌آید.
این آزمون درنهایت به آزمون گیرنده یک نیمرخ می‌دهد که با تکیه بر آن می‌توان ویژگی‌های روان‌شناختی و رشدی کودک را برآورد کرد.

این کتاب به متخصصین نحوه اجرا و نمره‌گذاری این آزمون را آموزش می‌دهد.علاوه بر این به او آموزش می‌دهد چگونه از نیمرخ به دست آماده استفاده کند ،نتایج را تفسیر کند و مشکلات رشدی کودک را در صورت وجود شناسایی کند.

همچنین برای سهولت آموزش در انتها چند نیمرخ و تفاسیر آن‌ها به کتاب اضافه‌شده تا یادگیرنده با تک‌تک مفاهیمی که مطالعه کرده، به‌صورت کاربردی آشنا شود.

مطالعه این کتاب و یادگیری این آزمون به همه متخصصینی که در حوزه کودک فعال‌اند توصیه می‌شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط