بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های درسی (2-26)
  5. نظریه اجتماعی و تاریخ اجتماعی
  • نظریه اجتماعی و تاریخ اجتماعی

نظریه اجتماعی و تاریخ اجتماعی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8145110003022
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب نظریه اجتماعی و تاریخ اجتماعی صرفاً به معرفی گزینشی چند جریان اصلی و بررسی چند نمونه مهم در حوزه تاریخ اجتماعی بسنده نمی‌کند، بلکه با رویکردی جامع‌نگر تقریباً تمامی جریان‌های تأثیرگذار بر شکل‌گیری تاریخ اجتماعی را بررسی می‌کند. نویسندگان کوشیده‌اند با رویکردی میان‌رشته‌ای گرایش‌های تأثیرگذار بر روند تکوین تاریخ اجتماعی را به‌ دقت رصد و تمامی آثار شاخص و نظریه‌پردازان مهم در این زمینه را معرفی کنند. این گرایش‌ها از نخستین تکاپوهای مصلحان اجتماعی تا واپسین تحولات نظری در این زمینه همچون پسامدرنیسم و پساساختارگرایی را دربرمی‌گیرد. نویسندگان همچنین تلاش کرده‌اند با بیانی شفاف دانشجویان رشته تاریخ را با رابطه میان تاریخ و نظریه اجتماعی آشنا سازند و راهکارهای گوناگون بهره‌گیری از نظریه‌های جامعه‌شناختی و مفاهیم علوم اجتماعی در نگارش تاریخ اجتماعی را به آن‌ها معرفی کنند.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته تاریخ به عنوان یکی از منابع درس «جامعه شناسی تاریخی» به ارزش 2 واحد ترجمه شده است.امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط