بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

جستارهایی در فلسفه اسلامی: مشتمل بر آراء اختصاصی آیت الله فیاضی - جلد چهارم

ناشر : حکمت اسلامی وابسته به موسسه مجمع عالی حکمت اسلامی

گردآورنده کتاب : سید محمدمهدی نبویان

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 527

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8149310003022
75,000 67,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فلسفه اسلامی با عمری بیش از هزار سال، سه مکتب مهم و اساسی مشاء، اشراق و حکمت متعالیه را به خود دیده است.
این مکاتب در طول یکدیگر قرار داشته اند و بخشی از مجموعه ای واحد را تشکیل می دهند. اما کاروان فلسفه همچنان در حرکت است و اندیشمندان بسیاری به تبیین مکاتب فوق و نیز ارائه دیدگاه اختصاصی خویش می پردازند.
آیت الله فیاضی نیز با غور و دقت در مسائل فلسفی در طول ده ها سال، دیدگاه های خاصی را در جهت تکمیل مباحث فلسفه و نیز تقریب آنها به آموزه های اسلامی ارائه کرده است. پژوهش حاضر درصدد بیان آرای اختصاصی آیت الله غلامرضا فیاضی در پاره ای از مسائل فلسفه اسلامی است.

حضرت استاد فیاضی ضمن تدریس تفصیلی کتب مهم فلسفی، به ویژه کتاب شریف اسفار، با مبناسازی در فلسفه اسلامی، نظام منسجم جدیدی در فلسفه اسلامی ارائه کرده است و از همین روی، می توان استاد فیاضی را در شمار فیلسوفان بزرگ معاصر قرار داد.

نوشتار حاضر که مجلد چهارم از مجموعه جستارهایی در فلسفه اسلامی است، مشتمل بر 9 فصل است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط