بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. فلسفه دکارت: شامل یک مقدمه تحلیلی و ترجمه سه رساله 1. قواعد هدایت ذهن، 2. اصول فلسفه، 3. انفعالات نفس
  • فلسفه دکارت: شامل یک مقدمه تحلیلی و ترجمه سه رساله 1. قواعد هدایت ذهن، 2. اصول فلسفه، 3. انفعالات نفس

فلسفه دکارت: شامل یک مقدمه تحلیلی و ترجمه سه رساله 1. قواعد هدایت ذهن، 2. اصول فلسفه، 3. انفعالات نفس

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8163310003022
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب فلسفه دکارت، ترجمه سه رساله از آثار فلسفی رنه دکارت است. این سه رساله هر یک جنبه‌ای یا بخشی از فلسفه دکارت و در مجموع کل آراء و اندیشه‌های این فیلسوف را به مخاطب معرفی می‌کند.

«اصول فلسفه» حاوی اصول کلی فلسفه دکارت است. رساله «قواعد هدایت ذهن» از نوشته‌های اولیه این فیلسوف است و طرحی از روش تفکر فلسفی دکارت به دست می‌دهد و اصولی را تشریح می‌کند که به تدوین فلسفه دکارت منتهی شده است. رساله «انفعالات نفس» از نوشته‌های متأخر دکارت است و مسئله ارتباط نفس و بدن، چگونگی بروز انفعالات نفسانی، دخالت گردش خون و دستگاه مغز و اعصاب در کل‌گیری انفعالات و چگونگی تأثیر آن‌ها را بر رفتار انسان شرح می‌دهد. در واقع می‌توان گفت این رساله حاوی آراء دکارت درباره فلسفه اخلاق است. مترجم برای حفظ وحدت فلسفی رسالات سه گانه مذکور مقدمه مفصلی نگاشته که در‌ آن به آراء برخی از مفسران آراء دکارت نیز اشاره شده است.

رنه دکارت (Rene Decartes) در سال 1596 در شهر تورین فرانسه به دنیا آمد. وی مدرسه را در سن 16 سالگی به صورت ناتمام رها کرد و پس از‌ آن آموزش رسمی را ادامه نداد و به صورت شخصی به مطالعه و تحقیق پرداخت.

نظر به اینکه همهٔ ما زمانی کودک بوده‌ایم و درحالی که هنوز اختیار کاربرد کامل عقل ما در دست ما نبوده، دربارهٔ اشیائی که حواس ما در می‌یافته‌اند، قضاوت‌هایی گاه خوب و گاه بد، داشته‌ایم. پس بسیاری از قضاوت‌های شتاب‌زده در ما هست که مانع رسیدن ما به شناخت حقیقت می‌شوند و چنان پیش‌داوری شدیدی در ما ایجاد می‌کنند، که گویی هیچ راهی برای نجات یافتن از آن وجود ندارد، مگر اینکه، برای یک بار در زندگی، دربارهٔ هر چیزی که کم‌ترین اثری از بی‌یقینی در آن بتوان یافت، شک کنیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط