بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • نقادی نقد عقل محض

نقادی نقد عقل محض

ناشر : بیدگل

نویسنده : جمعی از نویسندگان

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 212

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8168510003022
32,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب مشتمل بر هشت متن از هشت نویسنده است که به تحلیل، واکاوی یا نقد مفاهیم محوری کتاب نقد عقل محض کانت می‌پردازد. هر کدام از این متون از یک کتاب یا مقاله‌ی معتبر استخراج شده و پس از ذکر پیشگفتار اجمالی گردآورندگان در باب فسلفه‌ی نظری کانت، با ترتیبی خاص در قالب یک کتاب واحد ساماندهی و بازچینی شده‌‌اند.

فصل نخست که نقش مقدمه را ایفا می‌کند از کتاب رابرت استرن با عنوانهگل، کانت و ساختار ابژه، استخراج شده‌است.
فصل دوم به بررسی مفهوم نفس یا «خود»، و تمایز منِ تجربی و منِ استعلایی نزد کانت می‌پردازد.
فصل سوم به این مساله اختصاص دارد که کانت چگونه برای نجات مابعدالطبیعه از انتقادات، به نحوی نوآورانه از تمایز میان احکام تالیفی و تحلیلی بهره می‌برد.
فصل چهارم استنتاج استعلایی مشهور کانت را مورد بازنگری قرار می‌دهد.
در فصل پنجم، هنری سیجویک به نقد استدلال‌‌های کانت در باب پیشینی بودن زمان و مکان می‌پردازد.
فصل ششم، به بحث درباره‌ی پاسخ کانت به ایرادات هیوم علیه علیّت اختصاص دارد.
در فصل هفتم نگارنده کوشیده‌است تا با ارجاعات متعدد به آثار کانت، تصویری نسبتاً جامع و یکپارچه از شیء فی نفسه‌ی کانتی به دست داده و آن را مورد نقادی قرار دهد.
در همین راستا، فصل آخر کتاب نیز با عنوان «شیء فی نفسه و نمود» از کتاب اراده‌ی معطوف به قدرت فردریش نیچه استخراج شده‌است که شدیدترین حملات و انتقادات را علیه این آموزه‌ی کانتی به طور خاص و فسلفه‌ی نقادی کانت به طور عام وارد می‌سازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط