بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. ادبیات (29)
  4. شعر و نثر ادبی (3-29)
  5. غزلیات شمس تبریز (دوره دو جلدی)
  • غزلیات شمس تبریز (دوره دو جلدی)

غزلیات شمس تبریز (دوره دو جلدی)

ناشر : سخن

شاعر : جلال الدین محمد مولوی (مولانا)

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 1534

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8204910003022
320,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر دو جلدی «غزلیات شمس تبریز» با گزینش و تفسیر استاد فرزانه‌ روزگار، محمدرضا شفیعی کدکنی تدوین شده است.

این اثر دارای ویژگی‌ هایی است که آن را از آثار مشابه متمایز می‌ کند؛ ابیات و شعرهای ضعیف یا تکراری یا دیگران‌ سروده در آن به چشم نمی ‌خورد و توضیح اصطلاحات و کلمات دشوار یا تفسیری مختصر پای هر شعر آمده است. وجود یک مقدمه‌ علمی و کامل درباره‌ مولانا و آثارش به همراه چند فهرست کاربردی خوب، این مجموعه‌ کم ‌نظیر را تکمیل می ‌کند.

جلال ‌الدین محمد، که با عناوین خداوندگار، مولانا، مولوی، ملای روم و گاه با تخلص خاموش در میان پارسی ‌زبانان شهرت یافته، یکی از شگفتی‌ های تبار انسانی است. معرفی این آتش‌ افروخته در بیشه‌ اندیشه و احساس و وصف این دریای ژرف ناپیدا کرانه بس دشوار است و برای شناختنش گوش باید چشم شود:

«آینه ام آینه ‌ام مرد مقالات نیم/ دیده شود حال من ار چشم شود گوش شما» غزلیات شمس تبریزی از مولانا با حال و هوایی شوریده‌ تر، که بسیاری از آن‌ ها در شرح حکایات عشق مولانا به شمس تبریز است، از بزرگ ‌ترین آثار عاشقانه‌ عرفانی در تاریخ ادبیات پارسی است.
«این بار من یکبارگی در عاشقی پیچیده ‌ام/ این بار من یکبارگی از عافیت ببریده ‌ام/ دل را ز خود برکنده ‌ام، با چیز دیگر زنده ‌ام/ عقل و دل و اندیشه را از بیخ و بن سوزیده ‌ام …»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط