فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

شاه بی شینناشر کتاب : سوره مهر
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 2500
چاپ جاری: 8
تعداد صفحات: 420
وزن(گرم): 488
تاریخ ثبت: چهارشنبه 20 بهمن 1389
تاریخ ویرایش: شنبه 7 اسفند 1395
کد : 8228
تعداد بازدید: 3489
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

149000 ریال


معرفی کتاب
رمان «شاه بی شین» اثری است که بر اساس زندگی محمدرضا شاه پهلوی نگاشته شده است. داستان این کتاب از بیماری شاه آغاز می شود و سپس با نگاهی به گذشته از کودکی تا لحظه مرگ محمدرضا پهلوی را روایت می کند آن هم روایت اول شخص، همچنین نوع نگاه شاه به زن، جامعه، دنیا، اطرافیان و حتی روابطش با اشیا و حیوانات در این رمان بخوبی به تصویر کشیده شده اند.

«شاه بی شین» در واقع روایتگر لحظات آخر زندگی مردی است که در نظر همگان از همه مواهب زندگی مادی برخوردار بوده، اما وقتی با مرگ تنها می شود درمی یابیم که این مواهب چندان چیز دندان گیری هم نبوده است و به قول رضا امیرخانی این رمان توانسته حقارت یک انسان مقام گرا را در روند از دست دادن مقام به تصویر کشد.

رمان "شاه بی سین" سال 1386، در نخستین جشنواره داستان انقلاب، جزو آثار برگزیده معرفی شده است.

------------------

نویسنده درباره اثرش این چنین می گوید:
این که فقط بگوییم شاه، آدم ظالم و بدی بوده کافی نیست. این نگاه صفر و صدی، ممکن است به درد انقلاب کردن بخورد، اما اصلا برای نوشتن رمان مناسب نیست... .این فکر و دغدغه ها، باعث شد که دست به نوشتن این رمان ببرم که 4 سال به طول انجامید.

او در پاسخ به سؤال درباره میزان تحقیقات برای مستند سازی این رمان تاریخی چنین پاسخ می دهد:
در جریان نوشتن این داستان و پیش از آن، به خیلی جاها سرک کشیدم و اسناد و مدارک بسیاری را زیر و رو کردم.
حتی به کاخ نیاوران و سعدآباد رفتم و شاید باورتان نشود، دور از چشم نگهبان ها، به بعضی از وسایل زندگی شاه و خانواده اش، دستی نیز کشیدم. ... در شهرستان نیز، به سراغ درخت هایی رفتم که برای سفر شهبانو، به تن شان میخ کوبیده بودند و ریسمانی به آنها بسته بودند تا جمعیت به خیابان نریزند؛
باور کنید که زخم میخ ها بر تن درخت ها، به شکل یک کورک مزمن، هنوز پیدا بود...
در نوشتن این اثر، کتاب ها و اسناد رسمی نیز کمک بسیاری به من کردند،
اما عکس ها از همه بیشتر به کارم آمدند.
در هر کدام از عکس ها، لحظه ای تاریخی وجود دارد که انگار برای آیندگان، ثابت و بی حرکت مانده اند.
کار من این بود که این لحظه ها و تصویرها را در رمان به حرکت و جنبش دربیاورم و جان تازه ای به آنها ببخشم.

رمان «شاه بی شین» اثری است که بر اساس زندگی محمدرضا شاه پهلوی نگاشته شده است. داستان این کتاب از بیماری شاه آغاز می شود و سپس با نگاهی به گذشته از کودکی تا لحظه مرگ محمدرضا پهلوی را روایت می کند آن هم روایت اول شخص، همچنین نوع نگاه شاه به زن، جامعه، دنیا، اطرافیان و حتی روابطش با اشیا و حیوانات در این رمان بخوبی به تصویر کشیده شده اند.
این رمان سال 1386، در نخستین جشنواره داستان انقلاب، جزو آثار برگزیده معرفی شده است.

گزیده کتاب
فراز 1
همه آن ها که دور و برت را گرفته اند، هر کدام به نوعی آزارت می دهند. فقط خودشان را می بینند و به فکر منافع خودشان اند. هفته ای نیست که گزارشی از گندکاری یکی از افراد خاندان جلیله سلطنتی به دستت نرسد...
سر و کله زدن با این جانورها از هر کاری سخت تر است. با اینکه دستشان را بازگذاشته ای تا از مواهب مالی برخوردار شوند، اما سیرمانی ندارند.
ص 173
فراز 2
آن قدر محبوب القلوب نیستی تا نیروهای نظامی به خاطر تو در برابر ملت بایستد. از ماندن در خیابان ها و جنگ و گریز با مردم خسته شده اند و چه بسا از خودشان می پرسند: آیا ما برای جنگیدن با دشمنان سرزمین پدری تربیت شده ایم یا سرکوب پدر و خواهر و برادرهامان؟
ص278

محصولات مرتبط

مولف
محمدکاظم مزینانی
محمد کاظم مزینانی متولد سال 1342 در شهر دامغان و فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شهید بهشتی است. از سال 1363 تا 1374 در روزنامه های کیهان و همشهری فعالیت روزنامه نگاری داشته که این فعالیت ها تا به امروز هم به صورت پراکنده در نشریات ادبی تداوم داشته است. در بخش تالیف کتاب هم اغلب آثار وی در حوزه شعر کودک و نوجوان است که تعداد آنها به بیش از 20 عنوان می رسد. در حوزه ادبیات داستانی این نویسنده کتاب های متعددی را برای گروه سنی کودک و نوجوان به چاپ سپرده که از میان آنها می توان به «ماه در …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
«خمینی ای امام...» بسته پیشنهادی مطالعه در ایام دهه مبارک فجر : همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر بسته پیشنهادی کتاب هایی با مضمون انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با عنوان «خمینی ای امام...» عرضه می شود.


«شطرنج با ماشین قیامت» در سوپرمارکت‌ها : س از عرضه کتاب «دا» در سوپرمارکت‌ها و استقبال شهروندان از این طرح، دو رمان «شطرنج با ماشین قیامت» و «شاه بی‌شین» به سوپرمارکت‌های سطح تهران می‌آیند. به گزارش خبرگزاری مهر، سوره مهر تصمیم دارد در دور جدید طرح مذکور و بعد از توزیع «دا» در سوپر مارکت‌ها، دو رمان «شطرنج با ماشین قیامت» نوشته حبیب احمدزاده و «شاه بی شین» نوشته محمدکاظم مزینانی را نیز در سوپرمارکت‌ها عرضه کند. کتاب «شطرنج با ماشین قیامت» به شخصیت یک رزمنده بسیجی جوان در قالب شخصیت اصلی داستان پرداخته است که طی عملیاتی …


رونمایی از کتاب «آه با شین» برگزار می‌شود : کتاب «آه با شین» در واپسین روزهای سال 92 توسط سوره مهر منتشر شده است. دومین رمان بزرگسال محمدکاظم مزینانی بعد از «شاه‌بی‌شین» به نام «آه‌باشین» با موضوع انقلاب است. مزینانی درباره این اثر گفت:« این رمان اصلاً ربطی به رمان «شاه بی شین» ندارد. «آه با ‌شین» روایت کننده فعالیت یک مبارز انقلابی چپ با فضای فکری کمونیستی است که از دهه 20 شمسی و بدو تولد شخصیت اصلی داستان آغاز می‌شود و تا سال 90 ادامه دارد. در این رمان به نوعی به تناقضات و تفاوت‌های نسلی بین شخصیت …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!