بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

روضه الشهدا

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده حسین واعظ کاشفی

تصحیح و تعلیق حسن ذوالفقاری | علی تسنیمی

با همکاری صبا واصفی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 804

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8231310003022
120,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

روضه الشهدا از مهم ترین، مشهورترین، پرخواننده ترین و قدیم ترین مقتل های فارسی - نوشته ملاحسین واعظ کاشفی (840 - 910ق) از نویسندگان و سخنوران برجسته هرات در قرن نهم و دهم است.

این کتاب سنت روضه خوانی را در ایران بنیان نهاد و منشا روایی تعزیه شد. شاعران و نویسندگان و داستان سرایان متعددی از روضة الشهدا برای خلق آثار ادبی و هنری الهام گرفتند.تاکنون ده ها اثر به تقلید از این کتاب پدید آمده است.روضة الشهدا در ده باب و به سال 908 ق در اواخر عهد تیموریان تألیف شد. تمرکز کتاب بر واقعه کربلاست، ولی ابوابی از آن به شرح مصائب سایر انبیا و امامان شیعه پرداخته است. از یک دیدگاه می توان آن را داستانی تاریخی با ارزش های ادبی دانست تا متنی تاریخی و موثق. چراکه برخی محققان تاریخ عاشورا، ایرادهای جدی بر مستند بودن مطالب کتاب وارد کرده اند.
شهرت روضة الشهدا علاوه بر روایت ان و زبان فارسی متن، به دلیل عبارت پردازی های زیبا، ابعاد عرفانی و زبان ادبی آن است.

نویسنده با نثری جذاب و با بهره گیری از عناصر داستانی اثری ماندگار برای مردم در طول چند سده فراهم آورده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما