loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

باغبان خاک دیگری

ناشر کتاب نیستان

نویسنده سید علی شجاعی

تصویرگر فرهاد جمشیدی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 32

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82484 10003022
52,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر نخستین مجلد از سه‌گانه «زیست اخلاق‌مدار» برای مخاطبان کودک است که او پس از تالیف سه گانه‌های «فلسفه برای کودکان» و «مهارت‌های زندگی برای کودکان» در دست تالیف قرار داده است.

شجاعی در مجموعه تازه خود سعی دارد سه محور مهم و اساسی درباره اخلاق را برای مخاطبان کودک و نوجوان و در قالب داستان تبیین کند. کتاب «باغبان خاک دیگری» که نخستین اثر از این مجموعه به شمار می‌رود درباره موضوع صبر نوشته شده است و سعی کرده نشان دهد که تعجیل صرف در خواسته‌ها، تنها منجر به تضییع خواسته است.

داستان این کتاب درباره کودکانی است که دانه‌های گندم را در گلدان‌هایشان کاشته‌اند و در انتظار سبز شدن و خوشه‌چین کردن آن‌ها هستند. دانه‌ها اما با سرعتی که انتظارش را داشته‌اند سبز نمی‌شوند. پس دست به کار می‌شوند تا خورشید و باران را به یاری بطلبند و در ادامه هر موجود دیگری که فکر می‌کنند منجر به رشد سریعتر دانه‌ها می‌شوند، اما در نهایت این دانه‌ها هستند که به آن‌ها خبر می‌دهند برای خوشه‌چینی باید صبر داشت و هیچ دانه‌ای زودتر از موعدش سبز نمی‌شود.

این داستان با لطافت قابل اعتنایی و در تبیین فضیلت صبر به کودکان یاد می‌دهد که انتظار دریافت نتیجه زودتر از موعد و صبر نداشتن همانند کاشتن دانه‌ای در گلدان دیگران است.

این کتاب همچنین از تصویرگری‌های فرهاد جمشیدی نیز استفاده کرده است. تصویرهایی که با ترکیب موقعیت‌های رئال و سورئال، دنیای خیال‌انگیز کودکان را به تصویرکشیده و آن را بسیار بزرگتر از آنچه می‌توان تصور کرد به نمایش در آورده است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های تصویرگری این کتاب درگیر کردن تمامی فضای متن کتاب با تصویر است به گونه‌ای که مخاطب حس می‌کند داستان برای تصاویر نوشته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما