loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اندیشه های خوشمزه 6: تاج دوستی

ناشر کتاب نیستان

نویسنده نرگس نیکویی

تصویرگر نرگس نیکویی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 24

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82515 10003022
19,000 18,050 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کودکان، قصه و خیال‌پردازی را دوست دارند و پیچیده‌ترین مفاهیم را در این قالب زیبا، به سادگی درک می‌کنند. مجموعه «اندیشه‌های خوشمزه» با تکیه بر همین ویژگی، پا به دنیای زیبا و پر از احساس بچه‌ها می‌گذارد و آن‌ها را برای تلاش در راه ساختن جهانی آرمانی، راهنمایی می‌کند. در آرمانشهر «اندیشه‌های خوشمزه»، عشق، انسانیت و مهربانی بر هر چیزی ارجحیت دارد و دوستی ارزشمندترین کیمیاست؛ گوهرهایی نایاب دردنیای امروز.

«تاج دوستی» روایتی شیرین از زندگی سه رفیق صمیمی است. موشی، خرگوشی و جوجه تیغی با هم زندگی خوشی دارند. هر روز به خانه یکی می‌روند و در کارها به او کمک می‌کنند و خوش و خرم هستند. تا این که موشی زیر بوته‌های توت فرنگی تاجی طلایی با نگین‌های آبی زیبا پیدا می‌کند و بر سر می‌گذارد و وقتی پیش خرگوشی می‌رود به او دستور می‌دهد تا سریع برایش آبمیوه بیاورد.

نرگس نیکویی واکنش شخصیت مقابل را به زیبایی تصویر کرده است: «خرگوشی فقط فکر می‌کند که دوستش خسته است و برای همین خواسته‌اش را برآورده می‌کند. اما این رشته، سر دراز دارد…»

تعجب جوجه تیغی و خرگوش در تصاویر کتاب، مشخص است. آن‌ها نمی‌توانند دلیل تغییر رفتار دوست خود را بفهمند و تصمیم می‌گیرند با او حرف بزنند.

واکنش عمل گرایانه و منطقی کاراکترها و استفاده از ابزار گفتگو، آموزش غیرمستقیم مهارت‌های زندگیست که به کودکان هشت سال به بالا ارایه می‌شود. این رفتار، در تقابل کامل با واکنش‌های احساسی و خشونت آمیزی است که به کرات در جمع بچه‌های دبستانی می‌بینیم. پدیدآورنده اثر، بدون غلطیدن به ورطه نصیحت، دست کوچک مخاطب خود را می‌گیرد تا او را به سطحی فراتر از درک هستی و ارزش زندگی برساند.

«تاج دوستی» با بهره‌مندی از زبان و تصاویری ساده، دنیایی قابل لمس ساخته است. دنیایی که در آن، دوستی، بخشش و احترام متقابل رواج دارد و همه چیز با شادی به پایان می‌رسد و امکان بحثی منطقی و فلسفی را برای والدین و مربیان اندیشمند فراهم می‌آورد تا به این تجربه زیبا و منحصر به فرد عمق ببخشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما