بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

تحلیل فرهنگی قالی خشتی چالشتر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8279410003022
قابل تهیه از مراکز پخش
54,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

قالی خشتی چالشتر یکی از معروف‌ترین قالی‌های استان چهارمحال و بختیاری است که شهرت بین‌المللی دارد. تاکنون تحقیقاتی که در مورد این قالی‌ها انجام شده از توصیف فرم و ساختار فراتر نرفته است و چیزی که در این میان کمتر بدان توجه شده مقولات فرهنگی است که منتقل شده است و امروزه شاید برای خالق اثر به خصوص بافندگان هم مبهم و دور از دسترس باشد.
بدین‌سبب برای نخستین‌بار در این کتاب سعی شده است تا از رویکرد انسان‌شناسی هنر برای یافتن ویژگی‌های فرهنگی قالی خشتی در ابعادی همچون فرم، محتوا، سبک و خلاقیت در جامعه آفریننده‌اش استفاده شود؛ چراکه هدف مطالعات انسان‌شناسی هنر، بررسی و قرار دادن هنر در اجتماع و فرهنگی است که در آن خلق شده، مصرف شده یا به نمایش درآمده است.
بر این اساس و با تأکید بیشتر بر حوزه طرح و نقش قالی‌های خشتی که با بُعد معناشناختی و زیباشناختی رابطه قدرتمندی دارد از انسان‌شناسی هنر به عنوان یکی از حوزه‌های بینارشته‌ای و ابزار شناسایی بهتر قالی خشتی در ساختار فرهنگی چالشتر استفاده و روابط فرهنگی پیرامون این قالی در منطقه تحلیل و بررسی شده است.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته فرش در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی دروس «شناخت طرح و نقش فرش ایران 2» و «سیر تحول نقش در هنر ایران» هرکدام به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما