loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رشد

دیداری تازه با سوره عصر

5 (2)

ناشر لیله القدر

نویسنده علی صفائی حائری

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 75

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 829 10003022
63,000 56,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب رشد، نوشته استاد علی صفائی حائری (عین.صاد) است و در انتشارات لیله القدر منتشر شده است.

نویسنده در این کتاب می کوشد ضرورت، عوامل و چگونگی رشد و ارتقای شخصیت و سرمایه های درونی آدمی را بررسی کرده از همین رو صرفا به آیات و روایات استناد می کند. وی در مقدمه کتاب رشد، توضیح می دهد که فهم قرآن چهار مرحله دارد: ترجمه، تفسیر، روح و نور.

سپس تلاش می نماید تا نور قرآن یعنی عمق و عظمت آن را به خواننده نشان دهد. نویسنده استاد علی صفائی حائری، پس از ریشه یابی کلمه "خسران "درباره رشد و نقش ایمان در زمینه سازی رشد شخصیت آدمی توضیح می دهد. بحث پایانی کتاب رشذ؛ درباره سوره والعصر و توضیح خسران زندگی است.

قرآن، دریایی است عمیق، گسترده پربار.
دیدار با این عمیق گسترده، همان قدر که حاصل خیز می تواند باشد، توان سوز نیز می باشد. در این نوشته، دیداری داریم با سوره عصر و داستان انسان و سرمایه ها و نیازها و بازارها. خریدارها و خسرها و رشدها. در این کتاب از مفاهیمی چون رشد و خسر گفت و گو شده و به ضرورت رشد و عوامل آن توجه داده شده و تنها به دو عامل از عوامل رشد، اشاره شده و از نقش ایمان و مومن سخن رفته است.

خسر، رشد، تکامل، هم از آن کلمه هایی هستند که بسته بندی شده به ما هدیه شده اند، بدون آن که آن ها را یافته باشیم، با آن ها به بازی نشسته ایم. در برابر دیگران که می گویند برای چه آفریده شده ایم، خیلی پر طمطراق و شتابزده می گوییم برای تکامل و طرف بدون این که مفهومی از خودش، از استعدادهایش، از نقص و کمبود ها و نیازهایش و از شکل گرفتن ها و به اوج رسیدن استعدادهایش، در نظر داشته باشد، زبانش بند می آید و مبهوت نگاه می کند.

و اگر عصیان گر تر و طوفانی تر باشد، با خستگی می پرسد، خوب اصلاً تکامل برای چه؟ چرا تکامل پیدا کنیم؟ من نمی خواهم به کمال برسم. این هر دو عکس العمل از آن جا مایه می گیرند که هنوز معناها را ندیده، به کلمه ها رسیده ایم و به جای همپایی و همراهی، کلمه ها را به یکدیگر هدیه داده ایم و مطالب را بسته بندی شده برای هم پَرت کرده ایم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

سارا شفیعی

یکی از بهترین کتاب های تربیتی موجود... اصلا نفس مرحوم صفایی تربیت کننده ست و کلماتش تاثیر جادویی در انگیزش و هدایت افراد خواستار تربیت دارن...

31 اردیبهشت 1399

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما