فراخوانی فراخوانی ...

رشد

2157 بازدید

مولف : علی صفائی حائری

ناشر کتاب : لیله القدر

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : علی صفائی حائری

ناشر کتاب : لیله القدر

وزن(گرم) : 130

شابک : 978-964-93098-5-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 20

تعداد صفحات : 75

تاریخ ثبت : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش : دوشنبه 4 تیر 1397

کد : 829

45,000 ریال 40,500 ریال
افزودن به سبد خرید


معرفی کتاب
نویسنده در این کتاب می کوشد ضرورت، عوامل و چگونگی رشد و ارتقای شخصیت و سرمایه های درونی آدمی را بررسی کرده از همین رو صرفا به آیات و روایات استناد می کند. وی در مقدمه کتاب توضیح می دهد که فهم قرآن چهار مرحله دارد: ترجمه، تفسیر، روح و نور. سپس تلاش می نماید تا نور قرآن یعنی عمق و عظمت آن را به خواننده نشان دهد .نویسنده پس از ریشه یابی کلمه "خسران "درباره رشد و نقش ایمان در زمینه سازی رشد شخصیت آدمی توضیح می دهد. بحث پایانی کتاب درباره سوره والعصر و توضیح خسران زندگی است .
گزیده کتاب
قرآن، دریایی است عمیق، گسترده پربار.
دیدار با این عمیق گسترده، همان قدر که حاصل خیز می تواند باشد، توان سوز نیز می باشد. در این نوشته، دیداری داریم با سوره عصر و داستان انسان و سرمایه ها و نیازها و بازارها . خریدارها و خسرها و رشدها. در این کتاب از مفاهیمی چون رشد و خسر گفت و گو شده و به ضرورت رشد و عوامل آن توجه داده شده و تنها به دو عامل از عوامل رشد، اشاره شده و از نقش ایمان و مومن سخن رفته است.گزیده: خسر، رشد، تکامل، هم از آن کلمه هایی هستند که بسته بندی شده به ما هدیه شده اند، بدون آن که آن ها را یافته باشیم، با آن ها به بازی نشسته ایم. در برابر دیگران که می گویند برای چه آفریده شده ایم، خیلی پر طمطراق و شتابزده می گوییم برای تکامل و طرف بدون این که مفهومی از خودش، از استعدادهایش، از نقص و کمبود ها و نیازهایش و از شکل گرفتن ها و به اوج رسیدن استعدادهایش، در نظر داشته باشد، زبانش بند می آید و مبهوت نگاه می کند. و اگر عصیان گر تر و طوفانی تر باشد، با خستگی می پرسد، خوب اصلاً تکامل برای چه؟ چرا تکامل پیدا کنیم؟ من نمی خواهم به کمال برسم. این هر دو عکس العمل از آن جا مایه می گیرند که هنوز معناها را ندیده، به کلمه ها رسیده ایم و به جای همپایی و همراهی، کلمه ها را به یکدیگر هدیه داده ایم و مطالب را بسته بندی شده برای هم پَرت کرده ایم.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر