بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

مقدمات زندگی نامه نویسی

ناشر : موسسه کتاب شناسی شیعه (موسسه تراث الشیعه)

نویسنده : محمدرضا فخرروحانی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8293710003022
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

امروزه مطالعۀ علمی زندگی‌ نامه ‌ها شاخه ‌ای از مطالعات تاریخی ـ ادبی است که نه‌ تنها بخشی از تاریخ ‌نگاری با نگاه به شخصیت چهره‌ های تأثیرگذار بوده، بلکه تأثیر و تأثرات اندیشه‌ های جاری در زندگی و زمانۀ آن را هم نشان می‌ دهد. برای نوشتن زندگینامه ‌های آموزنده و تأثیرگذار باید اصول کار را دانست و آنها را در هنگام نوشتن رعایت کرد. این کتاب مراحل مهم نوشتن چنین آثاری را از آغاز تا پایان به خوانندگان علاقه‌ مند به فراگیری این جنبۀ مهم و خلاقانه از تاریخ‌ نگاری نشان می‌ دهد.

بخش اول کتاب با عنوان «آغازکردن» مقدمات زندگی‌ نامه ‌نویسی را تشریح می‌ کند. در بخش دوم با عنوان «نوشتن داستان زندگی» شیوۀ نگارش زندگی ‌نامه ‌نویسی تبیین شده که نقطۀ آغاز و پایان آن مشخص شده است. بخش سوم و پایانی کتاب نیز اختصاص به تبیین انواع زندگی‌ نامه دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط