بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

دانش روز برای همه 8: فیزیک

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده الکساندر جوزف

مترجم منیژه رهبر

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 226

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8363610003022
28,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه کتاب های «دانش روز برای همه» از سال 1978 تاکنون هر یک یا دو سال در امریکا به چاپ رسیده است. در سال های اخیر هر دو سال یک بار این کتاب با اصلاحات و تغییرات ناشی از یافته های علمی جدید تجدید چاپ می شود. این مجموعه با این هدف تهیه شده است که هر کس با معلوماتی در حد سال های دبیرستان بتواند با مفاهیم، کارکردها، و پیشرفت های هریک از علوم آشنا شود. چنین کسی ممکن است دانش آموز، دبیر، روزنامه نگار یا حتی دانشمند در یکی از رشته های علمی باشد و بخواهد از آنچه در دیگر علوم می گذرد، آگاهی یابد.

به گفته ریچارد فاینمن فیزیکدان: طبیعت صحنه شطرنج عظیمی است که در آن خدایان بازی می کنند و ما امتیاز تماشایش را یافته ایم. فاینمن می افزاید که قانون های این بازی علم فیزیک را تشکیل می دهند.
در این کتاب، طی بیست و چهار فصل، نیروهای مرتبط کننده انرژی و ماده بررسی شده اند و در آغاز چشم اندازی از فیزیکدانان و دانش آن ها عرضه شده است.
و همچنین دو فیزیکدانی که با نظریه های انقلابی خود در تبیین فیزیک کلاسیک و فیزیک مدرن نقشی عمده داشته اند، یعنی آیزاک نیوتن و آلبرت اینشتین معرفی شده اند. فصل های دیگر به بررسی ماهیت الکتریسیته، رابطه آن با مغناطیس و تابش الکترومغناطیسی و پدیده های صدا، نور و رنگ می پردازند.
خواننده این کتاب با ورود به دنیای شگفت انگیز فیزیک اتمی با ذرات بنیادی، کوارک ها، رادیوایزوتوپ ها و نظریه کوانتوم نیز آشنا می شود. در پایان کتاب، چشم اندازی از مبحث ابرهادی ها که به تحولات آینده مربوطند ترسیم شده است.
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما