بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

سیمای صالحان

آشنایی با مدرسه چهارباغ اصفهان و پنجاه تن از فرزانگان آن

ناشر : موسسه کتاب شناسی شیعه (موسسه تراث الشیعه)

نویسنده : مهدی باقری سیانی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 488

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8487810003022
80,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مدارس علوم دینی جایگاه ویژه ‌ای در فرهنگ اسلامی و نشر معارف دینی دارد. مدرسه علمیه چهارباغ اصفهان افزون بر نمونه موفق معماری، محل تدریس و تربیت عالمان نامدار و بزرگ شیعه بوده است.

مؤلف در کتاب حاضر به معرفی تفصیلی پنجاه تن از مشاهیر عالمان این مدرسه پرداخته و افزون بر این، از هفتاد عالم دینی که در این مدرسه تدریس، تحصیل یا سکونت داشته‌ اند، نام برده و به معرفی اجمالی بیش از صد شهید دوران دفاع مقدس، از طلاب این مدرسه پرداخته و کوشیده است با بیان نکات اخلاقی عالمان، بر غنای اثر خویش بیفزاید.

از نقاط قوت این اثر مصاحبه با بیش از پنجاه نفر از فضلای مدرسه و نیز اسناد و تصاویر پایان کتاب است. این پژوهش حدود پنج سال به طول انجامید و مصاحبه‌ های متعدد حضوری یا تلفنی با فضلای حوزه علمیه اصفهان و مدارس علمیه برخی از شهرستان‌ ها انجام شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط