بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. روزشمار هشت ماه نبرد مقدس (22 خرداد تا 22 بهمن 1388)
  • روزشمار هشت ماه نبرد مقدس (22 خرداد تا 22 بهمن 1388)

روزشمار هشت ماه نبرد مقدس (22 خرداد تا 22 بهمن 1388)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 851910003022
به من اطلاع بده

انتخابات دهمین دوره ی ریاست جمهوری سرمنشأ حوادثی شد که از ابعاد مختلف درخور تأمل و بحث می باشد. از شنبه ی پس از انتخابات جناح شکست خورده به طرح شایعه ی تقلب در انتخابات پرداخت و با کشاندن طرفداران خود به خیابان ها باعث بروز حوادث ناگواری شد که دامنه ی آن تا هشت ماه بعد نیز ادامه داشت و باعث واکنش تند ملت ایران به این گروه گردید. مصاحبه ی یکی از کاندیداها پیش از اتمام انتخابات با خبرنگاران و اعلام برنده شدن خود آشکارا منشأ طرح تقلب را روشن می سازد. در این میان مطالعه گفتارها و نوشتارهای کاندیداها، شخصیت ها و مسئولان نظام و اظهارنظر آنها درباره ی انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از آنکه ضمن روشن شدن فضای آن روزها برای خواننده، موضع گیری افراد مختلف را نیز در قبال انتخابات ریاست جمهوری مشخص می سازد. هم صدا با اغتشاشگران داخلی در طرح تقلب در انتخابات، سایت ها و شبکه های خارجی نیز دست به کار شدند و با فرستادن عاملان خود در درون آشوبگران هم به بزرگ شدن فتنه کمک کردند و هم در فضای سایبر و ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی به شدت علیه شخصیت ها و نهادهای انقلابی تبلیغ نمودند. شگفت آنکه برخی از کاندیداها نیز به سرعت با آنها هماهنگ شدند و در راستای تحقق اهداف آنان حرکت کردند. اغتشاشگران تنها به تبلیغات بسنده نکرده و در هر مناسبتی طرفداران خود را به خیابان ها می ریختند و باعث بروز ناامنی و ضربه زدن به کسب و کار مردم و غارت و انهدام اموال عمومی می شدند. هرچند بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه ی 29 خرداد باعث عقب نشینی سران فتنه از رفتارهای قبلی خود شد، با این همه اهانت علنی آشوبگران به مقدسات دینی در روز عاشورا برای مردم ایران قابل تحمل نبود. تجمع مردم انقلابی ایران در 9 دی در میدان انقلاب ضمن اینکه نقطه پایانی بر حرکات آشوبگران و قانون شکنان گذاشت، بار دیگر وفاداری مردم را به رهبری انقلاب و آرمان های انقلاب اسلامی به اثبات رسانید. در این روز مردم از نقاط مختلف تهران در میدان انقلاب جمع شدند و با ابراز انزجار از آشوبگران و سران فتنه جواب قاطعی به دخالت های بیگانگان نیز دادند. نهایتاً با برگزاری راهپیمایی گسترده و پرخروش 22 بهمن 1388 و عدم امکان برای بروز خشونت از سوی فتنه گران با حضور گسترده مردم هشت ماه نبرد مقدس نیز به انجام رسید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط