بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. قواعد تفسیر قرآن

قواعد تفسیر قرآن

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8618210003022
قابل تهیه از مراکز پخش
16,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از علوم پیش‌نیاز بسیار مهم برای ورود به تفسیر قرآن، شناخت قواعد تفسیری مبتنی بر مبانی متقن عقلی، نقلی یا عقلایی است که هم بر اساس آن قواعد تفسیر ضابطه‌مند و قابل ارزیابی باشد و هم با رعایت آنها خطاهای تفسیری کاهش یابد. این کتاب برای تأمین این نیاز تصنیف و در آن 47 قاعده تفسیری بر پایه سیره عقلا در فهم متون و دلایل عقلی و نقلی، تبیین شده است. در کتاب پیش‌رو برای فرایند تفسیر، پنج ‌گام تصور، و قواعد تفسیری بر اساس آن گامها، دسته‌بندی شده است و در قالب هفت فصل به‌ مباحث مقدماتی و ‌قواعد تفسیری مخصوص به ‌هر گام از گامهای پنج‌گانه تفسیر و ‌قواعدی که در تمامی گامهای تفسیر کاربرد دارد، می‌پردازد. کتاب قواعد تفسیر قرآن، قواعدی را برای تفسیر قرآن و شناخت بهتر آیات الهی در اختیار پژوهشگران قرار داده و این امکان را به مخاطب می‌دهد که بتواند به ارزیابی تفسیرهای دیگر نیز بپردازد. یکی از مزایای این کتاب، ارجاعات و منابع گسترده‌ای است که مؤلف در انتشار این کتاب به آنها پرداخته است و به گونه‌ای تمام ویژگیهای یک کتاب آموزشی را در خود دارد.

کتاب حاضر به عنوان متن درسی پژوهش‌محور برای دانشجویان و طلاب رشته‌های قرآن و حدیث، تفسیر و علوم قرآنی در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدوین شده است.
محصولات مرتبط