بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. راهنمای کتیبه های فارسی میانه (پهلوی ساسانی)

راهنمای کتیبه های فارسی میانه (پهلوی ساسانی)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8619510003022
قابل تهیه از مراکز پخش
14,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

از آنجا که نگارش کتیبه‌های پهلوی همزمان با تألیف آنهاست این آثار حاوی آگاهی‌های ارزشمندی هم از جهت تاریخی، اجتماعی و دینی و هم از دیدگاه زبان‌شناختی است. گوناگونی و پراکندگی و حجم این آثار که ممکن است روی سنگ، دیوار، سفال، پاپیروس، فلز، چرم، و دیگر انواع باشد، نسبتاً گسترده است. بدین سبب اثر حاضر صرفاً به معرفی سنگ‌نوشته‌های پهلوی ساسانی پرداخته است. همچنین به منظور سهولت یادگیری دانشجویان و علاقه‌مندان به این موضوع، پژوهش حاضر به چند فصل با عنوان طبقه‌بندی کتیبه‌ها، آواشناسی و دستور زبان پهلوی، نمونه‌هایی از متن‌ها و واژه‌نامه پرداخته و در این کار مهم‌ترین و تازه‌ترین تحقیقات زبان‌شناسان و دانشمندان این حوزه را به کار گرفته است.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته فرهنگ و زبان‌های باستانی در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «فارسی میانه کتیبه‌ای» به ارزش 2 واحد تدوین شده است و دانشجویان رشته‌های باستان‌شناسی، ایران‌شناسی و ادبیات فارسی نیز می‌توانند در دروس مرتبط با «فارسی میانه» از آن استفاده کنند. امید است که علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط