بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ نگاری عربی در دوره ی میانه (مولف در مقام کنشگر)

تاریخ نگاری عربی در دوره ی میانه (مولف در مقام کنشگر)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8620910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
14,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تاریخ‌نگاری عربی در دوره میانه پژوهشی است که به زمینه‌های اجتماعی و ساختارهای روایی متون تاریخ‌نگاری اسلامی پیشامدرن می‌پردازد که به زبان عربی نوشته شده‌اند و با بهره‌گیری از تأملات نظری جدید درباره نوشته‌های تاریخی در قرون وسطای اروپا، رویکردهای برگرفته از علوم اجتماعی و مطالعات ادبی را برای پژوهش روی دو اثر معروف وقایع‌نگاری دوره ایوبیان به هم می‌آمیزد. نتیجه آنکه مؤلفان این آثار، مفسران فعال جامعه‌هایشان بوده‌اند و هم در محیط اجتماعی‌شان و هم در شکل‌دادن به متن‌هایشان نقش مهمی داشته‌اند. این کتاب، با بهره بردن از یک رهیافت نظری نو به تاریخ‌نگاری عربی پیشامدرن، خوانشی اصیل از این متون عرضه می‌کند و می‌تواند نقش چشمگیری در حوزه رو به رشد مطالعات تاریخ‌نگاری ایفا کند.

این کتاب به عنوان منبع کمک‌درسی برای دانشجویان رشته تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد برای درس «نقد متون تاریخی» به ارزش 2 واحد و نیز برای درس‌های مرتبط با تاریخ‌نگاری در اسلام در رشته تاریخ و تمدن ملل اسلامی قابل استفاده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط